Ekonomik Durum Kötüleşiyor Darbe Karşıtları Artıyor

26.10.2013 15:28
Ekonomik Durum Kötüleşiyor Darbe Karşıtları Artıyor
Mısır'da darbenin ardından ekonomik durumun kötüleştiği, insanların faturalarını ödeyemediği, bu nedenle darbe karşıtlarının sayısının hızla yükseldiği belirtiliyor.

İhvan-ı Müslim (Müslüman Kardeşler) Hareketi Temsilcilerinden Ahmet Yusuf, AA muhabirine yaptığı açıklamada, ekonomik durumun kötüleşmesi nedeniyle darbe karşıtlarının sayısının hızla yükseldiğini ve darbe yönetiminin zor durumda kaldığını anlattı.

İnsanların, darbenin üzerinden aylar geçmesine rağmen sokaklarda bulunduğuna işaret eden Yusuf, üniversitelerin açılmasıyla gençlerin de eylemlere katıldığını ve bu nedenle "devrim coşkusunun" arttığını söyledi.

Darbe yönetiminin, halk desteğini kaybetmesi nedeniyle siyasi yolları kapatmaya çalıştığını savunan Yusuf, "Zaten darbe demek siyaseti ve demokrasiyi öldürmektir. Uzlaşıcı bir yapıları yok. Sırf demokrasi tecrübesini öldürmek için bu darbeyi yaptılar. Gerçekten Arap Baharı ruhunu başarısız kılmaya çalışıyorlar. Bunu engelleyemeyecekler" dedi.

Yusuf, insanların gözünde Mursi'nin hala meşru lider olduğunu belirterek, "Asıl meşru olan Mursi'dir. Seçimle ve halkın oylarıyla gelen hükümete karşı darbe yaptılar. Darbe yaparak halka ihanet ettiler. İhvan da bunu halka anlatmaya çalışıyor ve başarılı olduğumuzu söyleyebilirim. Darbe yönetimi, şu anda ekonomik açıdan çok aciz bir durumda. Bu nedenle darbe karşıtlarının sayısı, her geçen gün artıyor" diye konuştu.

AA

  • Yorumlar 0
    Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
PANO
KARİKATÜR
Tüm Hakları Saklıdır © 2001 Haksöz Haber | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : 0 212 635 43 75 | Faks : 0 212 631 55 27 | Haber Yazılımı: CM Bilişim