Ekmelettin İhsanoğlu Katliama Kör

14.08.2013 22:09
Ekmelettin İhsanoğlu Katliama Kör
Ekmelettin İhsanoğlu, "Mısır'ın bütün kesimlerini yeniden diyalog masasına oturmaya davet ediyorum" diyerek katledilen Mısır halkı görmezden gelerek, katilleriyle masaya oturmaya davet etti.

Haber: YUNUS GÖKSU

Mısır'da gerçekleşen darbeden günler sonra açıklama yaparak tepkileri üzerine çeken İİT Genel Sekreteri Ekmelettin İhsanoğlu dünyada bir çok uluslararası kuruluşların açıklamalarından saatler sonra yaptığıyla değerlendirmeyle tepki çekti.

İİT'nin internet sitesinde yayınlanan açıklamada, Mısır'da yaşanan olaylardan duyulan endişe ifade edilerek, ülkedeki durumun daha kötüye gitmesine karşı uyarıda bulunuldu.

İhsanoğlu, bütün kesimlerin toplumsal barışa götürecek ulusal uzlaşının gerçekleşmesi için yeniden diyalog masasına oturulması çağrısında bulundu.

Mısır Cumhurbaşkanı Mursi'ye karşı yapılan darbeye direnen barışçıl gösterilerde katledilen Mısır halkı görmezden gelerek yapılan açıklamada sadece gelişmelerden kaygı duyulduğu dile getirildi.

İİT tarafından yapılan açıklamada, üzerilerine keskin nişancılar ve bombalarla saldırılan masum silahsız halkı diyalog için katilleriyle masaya oturmaya davet edildi.

Yeni Şafak

 • Yorumlar 2
  Diğer Haberler
  PANO
  KARİKATÜR
  Tüm Hakları Saklıdır © 2001 Haksöz Haber | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
  Tel : 0 212 635 43 75 | Faks : 0 212 631 55 27 | Haber Yazılımı: CM Bilişim