1. HABERLER

  2. HABER

  3. Ekmeleddin İhsanoğlu Bunu da Yaptı!
Ekmeleddin İhsanoğlu Bunu da Yaptı!

Ekmeleddin İhsanoğlu Bunu da Yaptı!

Ekmeleddin İhsanoğlu'nun Kemalist-faşist söylemleriyle bilinen Türk Solu'nun kendisine yer ayırdığı sayısıyla poz vermesi gündeme oturdu.

A+A-

CHP ve MHP'nin Cumhurbaşkanlığı seçim önce çatı aday ilan ettiği Prof. Dr. Ekmeleddin İhsanoğlu, İstanbul gezisi sırasında ırkçılığı ve fanatik Kemalistliğiyle bilinen başörtüsü düşmanı Türk Solu dergisiyle poz verdi. Filistin-İsrail meselesine dair söylediklerinden sonra bu poz da büyük tepki topladı ve sosyal medyada alay konusu oldu.

Daha önceki yayınlarında "Kürtlere doğum kontrolü yapılması ve Kürtlerden alışveriş yapılmaması" gibi ırkçı yayın politikası ve Kürtleri hedef alan kampanyalarıyla zaman zaman ortaya çıkan, Aleviler ve Dersim olaylarıyla ilgili de rencide edici yazılara yer veren Türk Solu Dergisi, son sayısında Ekmeleddin İhsanoğlu'nu kapak yaptı.

İhsanoğlu, derginin bu son sayısıyla birlikte verdiği pozla tepki çekti.

Irkçı yayınlarıyla tepki çeken Türk Solu dergisi, daha önce "Ordu Göreve", "Kürtlerden Alışveriş Yapmayın" gibi kapaklarla çıkmıştı. Türk Solu'nun 2011 yılının Kasım ayında Atatürk büstü önündeki PKK'lı cesetlerini kapağına taşıyarak "İşte Özlenen Fotoğraf" diye yazması ise hâlâ hafızalardaki yerine koruyor.

Ulusal Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Türk Solu dergisi sorumlu yazı işleri müdürü Özgür Erdem, İhsanoğlu'na hediye ettiği dergiyi Twitter hesabından böyle duyurdu: 

ekmeleddin-ihsanoglunun_turk-solu_pozu_ozgur-erdem_twitter.jpg

Türl Solu dergisi kapaklarından seçmeler:

ekmeleddin-ihsanoglunun_turk-solu_pozu-ve-turk-solu-dergisi-kapaklari.jpg

turk-solu.jpg

HABERE YORUM KAT

5 Yorum