1. HABERLER

  2. İSLAM DÜNYASI

  3. SURİYE

  4. "Ekmeğin Parasını Vereceğiz Dememize Rağmen Bizi Dövdüler"
"Ekmeğin Parasını Vereceğiz Dememize Rağmen Bizi Dövdüler"

"Ekmeğin Parasını Vereceğiz Dememize Rağmen Bizi Dövdüler"

Hatay'da marketin önündeki dolaptan ekmek aldıkları için iş yeri sahibi ve çalışanı tarafından sopayla dövülen Suriyeli kuzenler, yaşadıklarını anlattı.

A+A-

Darbedilen Suriyeli çocuklardan Muhammed Belve (16), AA muhabirine, Suriye'nin Halep kentinden iki yıl önce ailesiyle Türkiye'ye sığındıklarını, Antakya'da kiraladıkları evde ailesiyle yaşadığını ve karton toplayıp satarak geçinmeye çalıştıklarını söyledi. 


Olay gecesi birlikte çalıştığı dayısının oğlu Fedi Abdulgani ile eve aç geldiklerini, evde ekmek bulamayınca açık iş yeri aramak için dışarı çıktıklarını anlatan Belve, şunları söyledi: 

"CEP TELEFONUMU ALDILAR"

"Gece karton topladıktan sonra eve geldim. Açtım ve evde ekmek yoktu. Ekmek almak için dışarı çıktım ancak açık bir yer bulamadım. Kapalı bir iş yerinin önündeki dolapta ekmek gördüm. Ben ekmeği alıp yarın, iş yerine tekrar gelerek haram olmaması için parasını vermek istiyordum. Tam ekmeği aldığımız sırada iş yeri sahipleri gelerek bizi yakaladı ve dövmeye başladılar. Bize bağırmaya başladılar. O sırada çalışarak aldığım cep telefonumu da aldılar. Bir ekmek için bizi dövdüler. Yakalandığımız sırada defalarca 'Ekmeğin parasını vermeye razıyız' dememe rağmen bizi dövdüler. 5 gündür karakola ve hastaneye gidip geliyorum. İşimden de oldum." 

Belve'nin kuzeni Fedi Abdulgani de kapalı iş yeri önünde duran dolapta ekmek gördüklerini ve aç oldukları için aldıklarını ifade etti.

Ekmeği aldıkları sırada yakalandıklarını ve dayak yemeğe başladıklarını belirten Abdulgani, "Ekmeği aldığımız sırada iki kişi gelerek bizi dövmeye başladı. Başıma ve vücudumun çeşitli yerlerine vurdular. O sırada polis geldi. Bizi hastaneye götürdüler ve başıma dikiş attılar. Biz, Suriye'den buraya çalışarak yaşamaya geldik. Bizi dövmeleri için gelmedik" diye konuştu.

Abdulgani, kendilerini dövenlerden şikayetçi olmadıklarını da sözlerine ekledi. 

Öte yandan, dövülme görüntüsünün sosyal medyada paylaşılması üzerine başlatılan soruşturma kapsamında "kasten yaralama" suçundan gözaltına alınan market sahibi M.T. ve yanında çalışan V.Z'nin, tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakıldığı öğrenildi. 

AA

Etiketler : , , , ,

HABERE YORUM KAT