Ekin'den "Mü'minlerin Özellikleri" Kitabı Çıktı

27.10.2011 11:40
Ekinden Müminlerin Özellikleri Kitabı Çıktı
"Bu çalışma birer iman yurdu, Kabe’nin birer şubesi olan mü’minlerin 'Ev Okulları’nda, Kur’ân halkalarında yaşanarak ortaya çıkmıştır."

Kur’an araştırmaları ile tanınan yazar Fevzi Zülaloğlu’nun Kur’an Çalışmaları serisinin ilk kitabı olan “Mü’minlerin Özellikleri” Ekin Yayınları etiketi ile raflardaki yerini aldı. Kitap evlerde yapılan Kur’an çalışmalarının bir ürünü.

Birinci bölümü dört ana başlık altında toplanmış: “Doğrudan Allah’a Karşı Sorumluluklarımız”; “Kendimize Karşı Sorumluklarımız”, “Müminlere Karşı Sorumluluklarımız” ve “İnsanlara Karşı Sorumluluklarımız”. İkinci bölümde Kur’ân’da “Ey İman Edenler!” ifadesiyle doğrudan mü’minleri muhatab alan ayetler incelenmiş. Üçüncü bölümde ise, mü’minlerin özgün vasıflarını mesellerle ortaya koyan ayetler incelenmiş.

Arka Kapaktan:

“Nûr Sûresi, 36. ayete göre, Allah’ın adının çokça anıldığı evleri Allah derecelerle terfi ettirir. Bu çalışma birer iman yurdu, Kabe’nin birer şubesi olan mü’minlerin  “Ev Okulları’nda, Kur’ân halkalarında yaşanarak ortaya çıkmıştır.

Çalışmamızın ana hedefi Kur’an diliyle müminlerin temel özelliklerini incelemektir. Kur’ân’ın hiçbir kalıba sığdırılamayacağı, tam olarak tasnif edilmeyeceği gerçeğinin farkında olmakla birlikte çalışmamızda konulu tasnif tercih edilmiştir. Ayrıca emir ve nehiy ifade eden vurgulara yer vermekten çok, doğrudan özgün vasıflara işaret eden ayetler incelenmiştir.”

muminlerin-ozellikleri_fevzi-zulaloglu_ekin.jpg

Ekin Yayınları İletişim:

Tel: 0212 524 10 28

ekinyayinlari@gmail.com

Zülaloğlu’nun; “Temel Kaynağımız Kur’an”, “Kur’an’da Dua ve Rasullerin Dua Örnekleri” ve “Ramazan Risalesi” adlı kitapları da daha önce Ekin Yayınları tarafından basılmıştı. Ayrıca Zülaloğlu, Haksöz Okulu serisinin ilk kitabı olan “Yolumuzu Aydınlatan Kur’ani Kavramlar” adlı 840 sayfalık eserin de editörlüğünü yaptı.

HAKSÖZ-HABER

 • Yorumlar 9
  Diğer Haberler
  PANO
  KARİKATÜR
  Tüm Hakları Saklıdır © 2001 Haksöz Haber | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
  Tel : 0 212 635 43 75 | Faks : 0 212 631 55 27 | Haber Yazılımı: CM Bilişim