Ekin’den Çocuklar İçin Yeni Bir Kitap

20.06.2011 09:53
Ekin’den Çocuklar İçin Yeni Bir Kitap
Roman ve hikâyeleriyle tanınan ve son zamanlarda çocuk edebiyatı üzerine çalışan Nehir Aydın Gökduman’ın yeni kitabını çocuklar çok sevecek.

Ekin Yayınları'ndan çıkan "Peygamberleri Seviyorum" adlı yeni kitap özellikle çocuklara ve gençlik çağına yeni adım atanlara hitap ediyor. Roman ve hikâyeleriyle tanınan ve son zamanlarda çocuk edebiyatı üzerine çalışan Nehir Aydın Gökduman tarafından kaleme alınan kitap, renkli karton kapağı ve içindeki resimlerle de dikkat çekiyor.

Kitapta bazı peygamberlerin hayatları Kur'an'da yer alan kıssalar ekseninde hikâyeleştirilerek anlatılıyor. Âdem İle Havva, Hz. Nuh, Hz. İbrahim, Hz. Yusuf, Hz. Musa, Hz. Davud, Hz. Süleyman, Hz. Yunus, Hz. İsa gibi peygamberlerin hayatları ve örnek alınması gereken davranışları sade ve anlaşılır bir dille hikâye ediliyor. 168 sayfadan oluşan kitapta Necmettin Asma'nın resimleri de okumayı güzelleştiriyor.

Nehir Aydın Gökduman'ın kaleme aldığı ve Ekin Yayınları'nın bastığı kitap, "Çocuklarımıza Kur'an ekseninde kaleme alınmış kitap bulmakta sıkıntı çekiyoruz!" diyenler için başvurulacak önemli bir kaynak olacağa benziyor.

Nehir Aydın Gökduman ve Ekin Yayınları'na bu eseri kazandırdıkları için teşekkür ederiz.

İrtibat: 0212 524 10 28

HAKSÖZ-HABER

 • Yorumlar 10
  Diğer Haberler
  PANO
  KARİKATÜR
  Tüm Hakları Saklıdır © 2001 Haksöz Haber | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
  Tel : 0 212 635 43 75 | Faks : 0 212 631 55 27 | Haber Yazılımı: CM Bilişim