1. HABERLER

  2. İSLAM DÜNYASI

  3. FİLİSTİN

  4. "Ehud Barak Ahmaklığının Bedelini Ödedi"
Ehud Barak Ahmaklığının Bedelini Ödedi

"Ehud Barak Ahmaklığının Bedelini Ödedi"

Kemal el-Hatib: İsrail’in Gazze’deki ahmaklığının bedelini ödeyen ilk adam Barak’tır

A+A-

İsrail Savunma Bakanı Ehud Barak’ın Gazze saldırısı öncesi popüler bir kişiliğe sahip olmadığını, Gazze saldırısının ardından bedelini ödeyerek saman çöpü gibi kaybolup gittiğini öne süren Hatib, Gazze’ye destek veren Mısır ve Türkiye’nin bu başarıda büyük bir emeğe sahip olduğunu belirtti

1948 İslami Hareketi Başkan Yardımcısı Kemal el-Hatib, ‘’İsrail’in Gazze’deki hamakatinin (ahmaklığının) bedelini ödeyen ilk adam Barak’tır’’ dedi.

Hatib yaptığı açıklamada, İsrail Savunma Bakanı Ehud Barak’ın Gazze saldırısı öncesi popüler bir kişiliğe sahip olmadığını, Gazze saldırısının ardından bedelini ödeyerek saman çöpü gibi kaybolup gittiğini öne sürdü.

‘’İsrail’in Gazze’deki hamakatinin (ahmaklığının) bedelini ödeyen ilk adam Barak’tır’’ diyen Hatib, Gazze’nin, İsrail’in yıllarca süren derin baskısına karşı son saldırıda tarih yazdığına dikkati çekerek, Gazze’ye destek veren Mısır ve Türkiye’nin bu başarıda büyük bir emeğe sahip olduğunu vurguladı.

İsrail’in Gazze saldırısında İsrail halkının psikolojisinin tamamen tahrip olduğunu ve bu durumun sandıkta yansımalarının görüleceğini söyleyen Hatib, İsrail yönetiminin Gazze yenilgisinin bedelini seçimlerde ağır ödeyeceğini kaydetti.

Hatib, Savunma Bakanı Ehud Barak’ın siyaseti bırakmasının kaçınılmazlığına ve Gazze’ye saldırarak seçimlerde göz doldurmayı düşünenlerin ağır bir yenilgiyle bedel ödediklerine şahit olunduğunu ifade etti.

Gazze’nin direnişiyle Arap Baharı’nın birleşmesinin büyük bir zafer getirdiğini söyleyen Hatib, İsrail’in ateşkes çağrısında bulunmasıyla Gazze oyununun bozulduğunu savundu.

Hatib, Gazze’nin bu direnişinin Kudüs ve Mescid-i Aksa için büyük bir umut kaynağı olduğuna işaret ederek, İsrail işgalinin nihayete ereceğine ve İslam ümmetinin Kudüs’te buluşacağına inancının tam olduğunu belirtti.

“Davutoğlu, Gazze halkına manevi güç verdi” 

Mısır’daki devrim hareketinin Gazze’ye olumlu bir etkisinin olduğuna değinen Hatib, ‘’Türkiye’nin katkısı da azımsanmayacak ölçüde önemlidir. Dışişleri Bakanı Davutoğlu’nun Gazze’ye gelmesi halka manevi güç verdi. Kendilerinin meydanda yalnız olmadıklarını anlamalarına vesile oldu’’ diye konuştu. 

HABERE YORUM KAT