1. HABERLER

  2. HABER

  3. Eğitime Kar Engeli
Eğitime Kar Engeli

Eğitime Kar Engeli

Yoğun kar yağışı nedeniyle bazı il ve ilçelerde eğitime ara verildi.

A+A-

Yoğun kar yağışı nedeniyle bazı il ve ilçelerde eğitime ara verildi.

Karabük Valiliği'nden yapılan açıklamada, aralıklarla devam eden kar yağışı nedeniyle kentte ulaşımın güçlükle sağlandığı bildirildi.

Vatandaşlara, yoğun kar yağışına karşı tedbirli olmaları uyarısında bulunulan açıklamada, Ovacık'a bağlı belde ve köylerde, Milli Eğitim Bakanlığına bağlı, Ovacık Spor Lisesi dışındaki okullarda, eğitim öğretime yarın ara verileceği kaydedildi.

Tokat

Tokat'ın Almus, Artova, Başçiftlik, Niksar ve Yeşilyurt ilçelerinde kar yağışı nedeniyle yarın okullarda eğitim yapılmayacak.

Çorum

Çorum Valiliği'nden yapılan açıklamada, kar yağışı dolayısıyla kent merkezi ile Alaca, Bayat, Boğazkale, Dodurga, Laçin, Oğuzlar, Mecitözü, Ortaköy, Sungurlu ve Uğurludağ'daki ilk ve orta dereceli tüm okulların bugün ve yarın tatil edildiği belirtildi. 

Kent merkezi ile söz konusu 10 ilçedeki kamu kurum ve kuruluşlarında çalışan engelliler ile hamilelerin de 2 gün süreyle idari izinli sayılacakları kaydedildi. 

Sivas

Etkili olan kar yağışı nedeniyle Suşehri ilçesinde bugün öğleden sonra ve yarın tam gün olmak üzere ilk ve orta dereceli okullarda eğitime ara verildi. 

Kastamonu

Kastamonu'nun Şenpazar ve Bozkurt ilçelerinde, kar yağışı nedeniyle okullarda yarın eğitim yapılmayacak.

Hakkari

Hakkari il merkezi ve bağlı köylerdeki ilk ve orta dereceli okullarda, yarın eğitime ara verildi.

Bolu

Bolu'nun Gerede ve Dörtdivan ilçelerinde etkili olan kar yağışı ve tipi nedeniyle eğitime bir gün ara verildi.

Vatandaşlara, yoğun kar yağışına karşı tedbirli olmaları uyarısında bulunuldu.

Karaman

Karaman Milli Eğitim Müdürlüğünden yapılan açıklamada, don ve buzlanma riski nedeniyle taşımalı sistem kapsamındaki merkeze bağlı köy ve beldelerde ilköğretim ve ortaöğretim öğrencilerinin eğitimine 1 gün ara verildiği bildirdi.

AA

HABERE YORUM KAT