Egemen Bağış'tan İsrail'e Protesto

16.09.2011 12:31
Egemen Bağıştan İsraile Protesto
Egemen Bağış, Uktayna'daki Yalta toplantısında Şimon Peres'in söz aldığı sırada Genel Kurul salonunu terk etti.

Ukrayna, Yalta'da düzenlenen “Ukrayna ve Dünya, Ortak Sorunlar Ortak Gelecek” başlıklı 8. Yalta Yıllık Toplantısı'na katılan Avrupa Birliği Bakanı ve Başmüzakereci Egemen Bağış, Siyonist İsrail Cumhurbaşkanı Şimon Peres’in konuşmaya başlaması sırasında toplantıyı terk etti.

Tarihi Yalta konferansının yapıldığı Livadia Sarayı'nda Ukrayna Cumhurbaşkanı'nın açılış konuşması ile başlayan konferansa konuşmacı olarak davetli olan AB Bakanı Egemen Bağış, Genel Kurul oturumunda Ukrayna Cumhurbaşkanının açılış konuşmasını dinledi. Bağış, Şimon Peres'e söz verildiği sırada ise Genel Kurul salonunu terk ederek, Peres'i dinlemedi.

Avrupa'nın geleceğinin ele alındığı konferansa Bakan Bağış'ın yanı sıra, AB Genişleme Komiseri Stefan Füle, İngiltere'nin eski Başbakanı Tony Blair, Polonya'nın eski Cumhurbaşkanı Alexander Kwasniewski, İsveç Dışişleri Bakanı Carl Bildt katılıyor. Bağış, konferans çerçevesinde yarın Türkiye'nin AB üyelik sürecindeki deneyimlerini ve AB ülkelerinden beklentilerini anlatan bir sunuş yapacak.

>
 

  • Yorumlar 0
    Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
PANO
KARİKATÜR
Tüm Hakları Saklıdır © 2001 Haksöz Haber | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : 0 212 635 43 75 | Faks : 0 212 631 55 27 | Haber Yazılımı: CM Bilişim