1. HABERLER

  2. HABER

  3. GÜNDEM

  4. Efkan Âlâ Operasyon Bilançosunu Açıkladı
Efkan Âlâ Operasyon Bilançosunu Açıkladı

Efkan Âlâ Operasyon Bilançosunu Açıkladı

İçişleri Bakanı Efkan Âlâ, 7 ilçede yürütülen operasyonlar hakkında bilgi verdi: Bugüne kadar 2 bin 40 çukur, barikat kaldırıldı, 2 bin 313 bomba düzeneği imha edildi, 830 adet uzun namlulu biksi, kanas, kaleşnikof dahil silah ele geçirildi.

A+A-

İçişleri Bakanı Efkan Âlâ, TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu'nda güvenlik güçlerinin Silvan, Varto, Derik, Dargeçit, Sur, Cizre ve Silopi'de  yürüttüğü operasyonlara ilişkin bilgi verdi:

"Silvan, Varto, Derik, Dargeçit, Sur, Cizre ve Silopi'de bugüne kadar 2 bin 40 çukur, barikat kaldırıldı, 2 bin 313 bomba düzeneği imha edildi, 830 adet uzun namlulu biksi, kanas, kaleşnikof dahil silah ele geçirildi. 47 adet roketatar, 645 adet roketatar mermisi, bin adet el yapımı patlayıcı, 431 el bombası, 98 bin 650 adet mühimmat ele geçirildi."

Âlâ, şu anda bir ilçede kısmen, iki ilçede tamamen sokağa çıkma yasağı uygulandığını belirtti:

“Cizre'de 63. gününde. Silopi'de sokağa çıkma yasağı 18.00-05.00 arası devam etmektedir. Sur'da devam ediyor, yüzde 95'lere gelmiştir, orada da yakında olumlu neticeler alacağız ve bitecek.

Operasyonlar bittiği halde, çukurların kapatılması ve bomba düzeneklerinin imhası devam ettiği için gündüz de sokağa çıkma yasağı devam ediyor. Çünkü, bir yere gizlenmiş bomba düzeneği vatandaşlarımızın ya da güvenlik birimlerimizin canına mal olabilmektedir. Bunların temizlenmesi zaman almaktadır.”

AA

HABERE YORUM KAT