1. HABERLER

  2. HABER

  3. Efkan Ala: Acayip Bir Yapı Ortaya Çıktı
Efkan Ala: Acayip Bir Yapı Ortaya Çıktı

Efkan Ala: Acayip Bir Yapı Ortaya Çıktı

İçişleri Bakanı Efkan Ala, "Paralel yapı ile devlet hiyerarşisi altüst olmuştur. Ucube acayip bir yapı ortaya çıkmıştır" dedi.

A+A-

İçişleri Bakanı Efkan Ala, Anadolu Ajansı Editör Masası'nda, gündeme ilişkin değerlendirmelerde bulunuyor, AA editörlerinin sorularını cevaplandırıyor.

İçişleri Bakanı Efkan Ala, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın 1915 olayları ile ilgili yaptığı açıklamaya ilişkin, şunları söyledi:

"Ermeni meselesinde dün ortaya konulan performans Türkiye'nin siyasetinin özgüveninin, geldiği noktayı gösteriyor. Türkiye'de bu tür meselelerde hep sonradan mesele olurdu, başkaları açıklama yapardı biz reaksiyonel tavır gösterirdik. Ama görülüyor ki artık Türkiye dış politikada izlediği yöntem ve dış politikada aldığı inisiyatifler, içerideki istikrarı, Türkiye'nin özellikle de Sayın Başbakan'ın provaktif davrandığını ortaya koyuyor.'

"Taksim miting alanı değil"

Ala, bazı sendikaların Taksim'de anma ve kutlama yapılması talebiyle ilgili olarak da "Taksim miting alanı değildir. İstese de kamu otoritesi 'İzin veriyorum, vermiyorum' diye bir cümle kuramaz çünkü orası bir miting alanı değil" dedi.

Etiketler : ,

HABERE YORUM KAT