1. HABERLER

  2. İSLAM DÜNYASI

  3. AFGANİSTAN

  4. Ebuzer’in İdam Fotoğrafları Yayınlandı
Ebuzer’in İdam Fotoğrafları Yayınlandı

Ebuzer’in İdam Fotoğrafları Yayınlandı

Afganistan'da Taliban mahkemesi tarafından idama mahkum edilen Ebuzer lakaplı Serdal Erbaşı'nın idam öncesi ve sonrası görüntüleri ortaya çıktı

16 Ağustos 2011 Salı 10:11A+A-

Afganistan’da Taliban’a bağlı bir mahkemenin kararıyla infaz edilen ve öyle olmasa da kimi medyada El-Kaide'nin Türkiye komutanlarından diye sunulan “Ebuzer” lakaplı Serdal Erbaşı’nın ölümünden önce ve hemen sonra çekilmiş fotoğrafları ortaya çıktı.

Erbaşı’nın ölümünden bir dakika önce çekilmiş fotoğrafta Erbaşı, elleri kelepçeli halde dua ettikten sonra silahla infaz ediliyor.

Erbaşı'nın kendi dava arkadaşlarından ikisiyle yaşadığı iddia edilen para merkezli problem ve ardından o iki kişinin bilinmeyen bir şekilde ölü bulunmasının ardından idam cezasına mahkum edildiği tahmin ediliyor.

Azeri uyruklu iki dava arkadaşının öldürülmesinden sonra Taliban, yaptığı soruşturma sonrasında Erbaşı'yı suçlu bulmuş ve Erbaşı'nın adamlarından birini konuşturarak olayın perde arkasını aydınlatmıştı.

16 yıl önce Çeçenistan’a giderek direnişe katılan Konya doğumlu Serdal Erbaşı, bağlı bulunduğu ‘Kafkasya Emirliği’ grubuyla yaşadığı anlaşmazlıklar nedeniyle Afganistan’a giderek El Kaide saflarına katılmıştı.

ebuzer-serdal-erbasi01.jpg

ebuzer-serdal-erbasi01-idam-infaz.jpg

ebuzer-serdal-erbasi02-idam-infaz.jpg

HABERE YORUM KAT

24 Yorum