1. HABERLER

  2. HABER

  3. Duran Kömürcü Dualarla Uğurlandı
Duran Kömürcü Dualarla Uğurlandı

Duran Kömürcü Dualarla Uğurlandı

Yaklaşık bir haftadır durumu ağır olan ve önceki gün tedavi gördüğü hastanede hayatını kaybeden Duran Kömürcü, dün Fatih Camii’nden son yolculuğuna uğurlandı.

15 Şubat 2011 Salı 00:49A+A-

Cenaze törenine gazetemiz Yeni Akit'in yönetici ve çalışanları başta olmak üzere, siyasiler, iş adamları, yazarlar, merhumun ailesi, akrabaları, yakınları, dostları ve sevenleri katıldı. Kömürcü, Kozlu Mezarlığı'na defnedildi.

Önceki gün Atilla Özdür'ün eşi Meral Özdür'ü ebediyete uğurlayan Akit ailesi, dün de Duran Kömürcü'yü son yolculuğuna uğurladı. Fatih Camii'nde öğle namazını müteakiben kılınan cenaze namazının ardından Kozlu Mezarlığı'na defnedilen Duran Kömürcü, 6 yıldır kolon kanseri tedavisi görüyordu. Fatih Camii avlusunda cenaze namazı kılınan Duran Kömürcü Hoca için taziyeleri oğlu Sami Kömürcü kabul etti.

Cenaze namazına Has Parti Genel Başkanı Prof. Dr. Numan Kurtulmuş, İstanbul İl Müftüsü Mustafa Çağırıcı, Tarihçi Prof. Dr. Ahmet Ağırakça, Tarihçi Yazar Sadık Albayrak, Abdullah Ustaosmanoğlu Hocaefendi, Gazeteci Yazar Mehmet Şevket Eygi, Gazeteci Ekrem Kızıltaş, Araştırmacı Yazar Kul Sadi Yüksel ile Kömürcü'nün ailesi, yakın dostları ve okuyucuları katıldı.

Cenaze törenine Duran Kömürcü Hoca'nın yıllardır yazarlık yaptığı Akit'in yönetici, yazar ve çalışanları da katıldı. Yazı İşleri Müdürümüz Ali İhsan Karahasanoğlu, Yayın Kurulu Danışmanı Hasan Hüseyin Maden, Karikatürist Kemal Güler, yazarımız Ahmet Varol ve çok sayıda Akit çalışanı Duran Hoca'yı son yolculuğunda yalnız bırakmadı.

Cenaze namazını kıldıran Mehmet Savaş, yıllardır tanıdığı arkadaşı Duran Kömürcü'nün yardımsever bir kişiliğe sahip olduğunu söyledi. Kömürcü'ye hakkını helal ettiğini söyleyen Savaş, "Dünyanın son durağı, ahiretin ilk merdiveni olan ve şu an karşımda olan 60 yıllık kardeşim Duran Hocayı iyi tanırım. Yardımsever bir kişidir. Kimsesize, Kur'an kursu talebelerine, düşkünlere yardım eden biriydi. Ben öyle tanıdım. Ben hakkımı kendisine helal ediyorum" dedi.

Dünya hayatına veda etmesine saatler kala Duran Kömürcü Hoca'yı oğlu Sami Kömürcü Akit'e anlatmıştı. Babasının ümmete selam söylediğini ve dua beklediğini aktaran Sami Kömürcü; "Babamın karaciğeri işlevini yitiriyor. Böbreklerde problemler var. Üresi yükseliyor. Doktorlar yaşı nedeniyle diyalize de alamıyorlar. Üreyi düşürmeye çalışıyorlar. İleriki günlerde yoğun bakıma girebileceği söylendi bize. İki gün önce konuşurken 'ümmete selam söyle' demişti. Herkesten dua bekliyoruz. O inançlı bir insandı" demişti.

EMRE ÇAKIR / YENİ AKİT

HABERE YORUM KAT

6 Yorum