Duran Kalkan Kayyumları Tehdit Etti!

17.09.2016 15:36
Duran Kalkan Kayyumları Tehdit Etti!
PKK liderlerinden Duran Kalkan, belediyelere atanan kayyumları tehdit etti. Kalkan ayrıca, bölge halkının çocuklarını okullara göndermemesi için de çağrıda bulundu.

Kanun Hükmünde Kararname ile İçişleri Bakanlığı tarafından belediyelere atanan kayyumları tehdit eden PKK liderlerinden Duran Kalkan “Halkın seçilmiş belediyelerini zorla ele geçirmeye çalışanlar bilsinler ki, kendilerinin kullandığı zor kadar, zora hedeftirler.” ifadelerini kullandı.

“Kültürel Soykırım” Savunması!

Öte yandan, 14 bine yakın öğretmenin PKK ile ilişkili oldukları gerekçesiyle açığa alınmasına ilişkin de konuşan Kalkan, öğretmenlerin zâten maaşla kültürel soykırım yaptıklarını savundu.

Kalkan, şu ifadeleri kullandı:

“Mevcut görevden alınan ya da alınacak öğretmenler şimdiye kadar maaş karşılığında memurluk yapıyorlardı. Ama Kürdistan’da öğretmenlik yapanlar Kürt çocuklarına ne öğrettiklerini görsünler. Soykırım sisteminin kendilerini kullandığını anlasınlar. Maaş karşılığında kültürel soykırıma hizmet etmek suça ortak olmaktır. Şimdi bu sisteme karşı mücadele ederek bu durumu telafi edebilirler. Okula el koymuşlarsa bir evde halkın çocuklarını kendi diliyle ve kültürüyle eğitmeyi öngörsünler.”

“Çocuklar Bu Okullara Gönderilmemeli”

Kürtlerin çocuklarını okullara göndermemesine yönelik çağrda da bulunan Kalkan, “Kültürel soykırım, fizikî soykırımdan daha tehlikelidir. Bu yüzden kültürel soykırım mekânları olan bu okullara çocuklar gönderilmemeli.” dedi.

Kaynak: Yeni Şafak

Etiketler: ,
 • Yorumlar 1
  Diğer Haberler
  PANO
  KARİKATÜR
  Tüm Hakları Saklıdır © 2001 Haksöz Haber | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
  Tel : 0 212 635 43 75 | Faks : 0 212 631 55 27 | Haber Yazılımı: CM Bilişim