1. HABERLER

  2. İSLAM DÜNYASI

  3. SURİYE

  4. "Dünya Kamuoyu Suriye Konusunda Kandırılıyor"
"Dünya Kamuoyu Suriye Konusunda Kandırılıyor"

"Dünya Kamuoyu Suriye Konusunda Kandırılıyor"

Suriye Türkmen Cephesi Sultan Mehmet Fatih Tugayı Komutanı Süleyman, Halep ve çevresinde yaşanan çatışmalara ilişkin dünya kamuoyunun yanıltıldığını, Rusya'nın IŞİD ile mücadele etmediğini bildirdi.

A+A-

Suriye Türkmen Cephesi Sultan Mehmet Fatih Tugayı Komutanı Mahmut Süleyman, AA muhabirine yaptığı açıklamada, Rusya'nın PKK'nın Suriye'deki uzantısı PYD'ye silah desteği verdiğini, rejim birliklerinin de PYD’ye açık destek sağladığını söyledi.

Suriye'nin kuzeyindeki asıl amacın, Kürt devleti kurmak olduğunu dile getiren Süleyman, "Eğer Azez’in güneyindeki köyler düşerse PYD ile DAEŞ’in hatları birleşecek ve DAEŞ bulunduğu alanlardan çekilerek oraları PYD’ye bırakacak, bu büyük bir proje" diye konuştu.

"Rus uçakları DAEŞ cephelerini bugüne kadar hiç vurmadı"

Rusya’nın IŞİD hedeflerine yönelik saldırısının olmadığını ifade eden Süleyman, "Büyük bir oyun sahneleniyor, dünya kamuoyu Suriye konusunda kandırılıyor. Rus uçakları DAEŞ cephelerini bugüne kadar hiç vurmadı" dedi.

Süleyman, "Rus uçakları havadan saldırı yaparken, Lazkiye açıklarındaki Rus savaş gemilerinden de füzeler atılıyor. Hedef gözetmeden tüm köylere bomba yağdırıyorlar. Dünyanın göz önünde katliam yapıyorlar" ifadelerini kullandı.

HABERE YORUM KAT