Dün Erciş Van'a, Bugün Hama, Humus, Şam'a

20.02.2013 14:41
Dün Erciş Vana, Bugün Hama, Humus, Şama
AK Parti Van Gençlik Kolları Başkanlığı tarafından Suriyeli vatandaşlar için yardım kampanyası başlatıldı.

 

Haksöz-Haber

Kazım Karabekir Caddesi üzerinde kurulan, ikramlar ve intifada gibi marş ve ezgilerle halka sesini duyurmaya çalışan çadırda, “Dün Erciş Van’a, Bugün Hama Humus Şam’a” sloganıyla Suriyeliler için yardım kampanyası başlatıldı. Van’da, Suriye halkına yardım seferberliği hakkında bir basın açıklaması yapan AK Parti İl Başkanı Abdullah Aras, kampanyanın Suriye halkına hayır getirmesi dileklerinde bulundu. AK Parti olarak başlatılan kampanyayı çok önemsediklerini ifade eden Aras, “Hepimizin bildiği gibi ilimizde iki büyük deprem yaşadık. Bu depremlerde maddi ve manevi kayıplarımız oldu. O gün yurtiçindeki ve yurtdışındaki insanlar tek yürek oldular ve Van için yürekleri attı. Tek vücut halinde Van için seferber oldular. Dün bizler bu acıyı yaşıyorduk, bugün ise Suriyeli kardeşlerimiz bu acıyı yaşıyorlar. Bizim Van halkı olarak bu acıya duyarsız kalmamız asla mümkün değildir. Hele hele depremi yaşayan ve dün muhtaç olan bizler bu kardeşlerimize yardım elini uzatmalıyız. Ben bu kampanyayı başlattığından dolayı İl Gençlik Kolları’na ve emeği geçen herkese teşekkür ediyor, tüm Vanlıların bu kampanyaya destek vermesini istiyorum” şeklinde konuştu.

AK Parti Gençlik Kolları Başkanı Mehmet Eyüp Acar, 18- 23 Şubat tarihleri arasında olan kampanyanın devam edeceğini belirtirken, Umutışığı derneğinin Şehitler gecesi programı ve Van Özgürder şubesinde düzenlenen ‘Şeyh Said Kıyamı’ başlıklı konferans için Van’da bulunan ve yardım çadırını ziyaret eden Haksöz dergisi yazarı Bahadır Kurbanoğlu da davet üzerine yaptığı basın açıklamasında şu hususları dile getirdi:

“Suriye’de iki yıla yakın bir zamandır yaklaşık yetmiş bin insan katledildi. Yüzbinlerce Suriyeli ülke dışında mülteci konumuna düşerken, 3 milyona yakın insan da ülke içerisinde göç etmek zorunda kaldı. Halk, kadınıyla çocuğuyla ilaca, battaniyeye, bir somun ekmeğe muhtaç hale getirildi. Bir yandan kurşunlara bombalara hedef olurken, diğer yandan çetin kış şartlarına karşı direnmeye ve hayatta kalmaya çalışıyorlar. Suriye halkının acılarını en iyi, iki acı deprem tecrübesi yaşamış olan Van halkı müşahade edebilir. ‘Dün Erciş Van’a, Bugün Hama Humus Şam’a’ şeklindeki slogan oldukça anlamlı. Van AK Parti Gençlik kolları’nın bu hayırlı çabasını Cenabı Allah’ın bereketlendirmesi için duacıyız. İnşallah Türkiye’nin dört bir yanındaki yardım faaliyetleri zincirinin önemli halkalarından biri olur” dedi.

ak-parti-den-suriye-ye-yardim-eli-4347114_o.jpg

ak-partiden-suriyeye-yardim-eli-iha-20130219aw000340-3-t.jpg

 • Yorumlar 1
  Diğer Haberler
  PANO
  KARİKATÜR
  Tüm Hakları Saklıdır © 2001 Haksöz Haber | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
  Tel : 0 212 635 43 75 | Faks : 0 212 631 55 27 | Haber Yazılımı: CM Bilişim