1. HABERLER

  2. İSLAM DÜNYASI

  3. FİLİSTİN

  4. Dört Kişinin Öldüğü Nablus Abbas Güçlerinin Kuşatması Altında
Dört Kişinin Öldüğü Nablus Abbas Güçlerinin Kuşatması Altında

Dört Kişinin Öldüğü Nablus Abbas Güçlerinin Kuşatması Altında

Nablus'ta yaşanan silahlı çatışmalarda dört kişi hayatını kaybederken, maddi hasar da meydana geldi.

A+A-

Filistin Yönetimi’ne bağlı güçler Nablus şehrinin Eski Belde semtini kuşatmayı sürdürürken, daha fazla kan akmaması için de yoğun çabalar sürüyor.

Filistin Enformasyon Merkezi muhabirine bilgi veren yerel kaynaklar, Filistin Yönetimi’ne bağlı güçlerin semti hala kuşatma altında tuttuğunu, bazı evlerle minarelerde de mevzilendiklerini ifade ettiler.

Çatışmaların ardından bölgede birçok ev ve aracın hasar gördüğünü, 800 yıllık tarihi bir binanın yandığını belirten kaynaklar, bölge kuşatma altında olduğundan hasarın hacminin tam olarak bilinemediğini ifade ettiler.

Kaynakların ifadelerine göre bölgede yaşayan birçok kişi Filistin Yönetimi’ne bağlı güçlerin bölgede birçok baskın yaptıklarını, terör eşliğinde çevreye zarar verdiklerini kaydetti.

Beldede gerginlik devam ederken, bugünkü çatışmada oğullarını kaybeden Alave ailesinin daha fazla kan akmaması için eski belediye başkanı Adli Yaiş ile görüştüğü belirtildi.

Bugün (19 Ağustos Cuma) sabah Filistin Yönetimi’ne bağlı güçlerine ateşiyle hayatını kaybeden eski esir Halid Abdunnasır El-Eğber’in ailesi, yavrularının yargısız infaz edildiğini belirterek, gerçeklerin ortaya çıkması için soruşturma komisyonu kurulmasını talep etti.

Nablus’ta dün Abbas’a bağlı güçlerle silahlı şahıslar arasında çıkan çatışmalarda bu güçlerden iki kişi hayatını kaybetti iki kişi de yaralandı.

Sabah erken saatlerde yeniden yoğunlaşan çatışmalarda ise silahlı kişilerden iki genç öldürüldü.

Abbas’a bağlı güçler bu iki şahsın dünkü öldürülme olayına karışan kanun dışı şahıslardan olduğunu iddia etti.

FİEM

HABERE YORUM KAT