1. HABERLER

  2. EYLEM

  3. DİYARBAKIR

  4. Diyarbakır’dan Gazze’ye Dua ve Selam
Diyarbakır’dan Gazze’ye Dua ve Selam

Diyarbakır’dan Gazze’ye Dua ve Selam

İsrail’in Gazze’ye yönelik saldırısı Diyarbakır’da protesto edildi. Şeyh Said meydanında cenaze namazı kılınarak, Filistin direnişi selamlandı.

A+A-

72 kurumun “Filistin İçin Dua Seferberliği Ortak Çağrısı”sıyla Şeyh Said (Dağkapı) meydanında bir araya gelen Diyarbakırlılar dualarıyla İsrail’in zulmüne direnen Filistinlileri selamladı.

Diyarbakır'da, aralarında Özgür-Der, Mustazaflar Cemiyeti, Memur-Sen, Ay-Der ve AGD’nin de bulunduğu 72 kurum temsilcileri, teravih namazının ardından İsrail'in Gazze'ye yönelik saldırılarını protesto etti.

Program teravih namazının kılınmasıyla başladı. Ardından Filistinli şehitler için giyabi cenaze namazı kılındı.

Yunus Yıldırım’ın yönettiği program, Filistin işgalinin dramatik sürecinin işlendiği sinevizyon gösterimiyle devam etti.

Programda 72 kurum adına Yunus Memiş kısa bir konuşma yaptı. Programın içeriği ve amacı hakkında kısa bilgi veren Memiş, 72 kuruma ve bu anlamlı meydanı dolduran Diyarbakırlılara teşekkür etti.

 “Gazze düşerse ümmet düşer. Gazze mücadelesi son derece önemlidir. İsrail’in bu ramazan ayında saldırması boşuna değil. Bilerek bu ayda kanımızı akıtıyorlar. Beraber hareket etmeli, direnmeliyiz.” diyen Memiş,  72 kurum olarak Filistinlilerle beraber olduğumuzu göstermek için programı tertiplediklerini ve programın ilk etapta iki gün süreceğini duruma göre yayılacağını kaydetti.  

Eylemde “Hamas'a, Gazze'ye, Direnişe Bin Selam! Katil İsrail Ortadoğu'dan Defol! Biji Filistin Bimre İsrail! Yaşasın Filistin Direnişimiz! Hamasa Selam Direnişe Devam! Jî Bo İslam Caneme Feda! Jî Bo Kur'an Caneme Feda! Direnişe, Gazze’ye Şehidlere Bin selam!” şeklinde sloganlarla İsrail protesto edilirken, Filistinliler selamlandı.

Program Ömer Çelik’in okuduğu dua ile sona erdi.

diyarbakir-gazze-20140712-01.jpgdiyarbakir-gazze-20140712-02.jpgdiyarbakir-gazze-20140712-03.jpgdiyarbakir-gazze-20140712-04.jpgdiyarbakir-gazze-20140712-05.jpgdiyarbakir-gazze-20140712-06.jpgdiyarbakir-gazze-20140712-07.jpg

HABERE YORUM KAT

1 Yorum