1. HABERLER

  2. HABER

  3. GÜNDEM

  4. Diyarbakır'daki Bombalı Saldırıda Can Kaybı Arttı
Diyarbakır'daki Bombalı Saldırıda Can Kaybı Arttı

Diyarbakır'daki Bombalı Saldırıda Can Kaybı Arttı

Diyarbakır'da Bölge Trafik Denetleme İstasyon Amirliğine PKK'lı militanlarca bomba yüklü araçla düzenlenen saldırıda, 4 polis ve 2 sivil hayatını kaybetti.

A+A-

Alınan bilgiye göre, Diyarbakır-Batman karayolunun Bismil yol ayrımında bulunan Şehit Emniyet Amiri Murat Uçar Bölge Denetleme İstasyonu'na saat 13.10 sıralarında PKK tarafından bomba yüklü araçla düzenlenen saldırıda 4 polis ve 2 sivil hayatını kaybetti.

Yaralılar, 112 Acil Servis ekiplerince Diyarbakır ve Çınar ilçesindeki çeşitli hastanelere kaldırıldı. Bazı yaralılar, Dicle Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesine ambulans helikopterlerle sevk edildi.

Saldırıda yaralanan 21 kişinin hastanelerde tedavisi sürüyor.

Vatandaşlardan belediye cenaze aracına tepki

Öte yandan, saldırıda hayatını kaybedenlerin yakınlarının Selahaddin Eyyubi Devlet Hastanesi morgunun önünde bekleyişi devam ediyor.

Kadınların feryat ettiği hastane önündeki bazı vatandaşların Diyarbakır Büyükşehir Belediyesine ait cenaze aracına tepki gösterdiği görüldü.

Saldırı esnasında söz konusu karayolunda seyir halindeki bir yolcu otobüsü ve bazı otomobiller büyük zarar gördü. 

Saldırının gerçekleştirildiği karayolunda köprülü kavşak çalışmalarının yapıldığı öğrenildi.

Saldırganların yakalanması için bölgede operasyon başlatıldı.

haber-001.jpg

"15 Temmuz'daki gibi sokaklara inme cesaretimiz var"

Öte yandan, saldırıda yaralananların yakınlarından Hasan Doğan, AA muhabirine yaptığı açıklamada, son zamanlarda artan terör saldırılarının ülkemize karşı büyük oyunların bir parçası olduğunu söyledi.

PKK’nın yaptığı saldırılara tepki gösteren Doğan, "Bu çirkef hareket ne Kürtlerin ne Türklerin yararınadır. Kadın çocuk yaşlı demeden bu tür çirkef eylemlere girişip tek amacı ülkede kaosu yaratmaktır. Bu oyunların tamamı Sayın Cumhurbaşkanımızı pasifize etmektir, biz de buna izin vermeyeceğiz." dedi.

FETÖ'nün 15 Temmuz'daki darbe girişiminden netice alınmaması nedeniyle PKK'nın devreye sokulduğunu işaret eden Doğan, şöyle konuştu:

"Her gün bomba da patlatsalar, her gün canımızı da alsalar buna hiçbir şekilde ne Türkler ne Kürtler izin verir. Biz de bundan sonra onlara yeter artık diyoruz. Nasıl ki 15 Temmuz'da sokaklara indiysek Allah'ın izniyle PKK'ya ve bu tür çirkef yapılara karşı da sokaklara inecek kadar cesaretimiz, irademiz ve gücümüzde vardır. Özellikle sivil toplum kuruluşları bu konuda halkı sokaklara indirme çağrısı yapmalıdırlar. "

Yaralı Erdem Çetiner'in kardeşi Ayetullah Karadeniz de PKK'nın sivil, asker, polislere karşı haince saldırdığını belirtti. Terör saldırılarının en çok sivilleri etkilediğini anlatan Karadeniz, PKK’ya tepki gösterdi. 

Yaralı Muhammed Büyüm'ün dayısı Selim Düzgün PKK'nın bölgenin gelişmesini engellemeye çalıştığını, saldırılardan en çok Kürtlerin etkilendiğini aktardı.

"PKK, FETÖ hepsi bir"

Yaralı yakınlarından Mehmet Çetiner de tüm terör örgütlerinin birleşip, halka karşı saldırıya geçtiğini ifade ederek, şöyle konuştu:

"PKK, FETÖ hepsi birdir. Buna destek veren, üye ve yandaşı olanların hepsi bu olaydan mesuldur ve suçludur. Yeter artık nereye kadar gidecek bu durum. Bu kadar insan öldürülüyor bu kadar zülüm yapıyorlar, kendi yandaşlarını bile infazlarla öldürüyorlar. Bırakın milleti, kendi adamlarını öldürüyorlar. Bunların yaptıklarını bir Yahudi bile yapmaz. Bütün halka sesleniyorum, dönün artık bu insanları bırakın bunların çizgisi düzeni yanlıştır." 

Etiketler : ,

HABERE YORUM KAT

1 Yorum