1. HABERLER

  2. HABER

  3. Diyarbakır'da Polise Saldırıyla Alâkalı 17 Gözaltı
Diyarbakır'da Polise Saldırıyla Alâkalı 17 Gözaltı

Diyarbakır'da Polise Saldırıyla Alâkalı 17 Gözaltı

Diyarbakır Valisi Hüseyin Aksoy, bir polisin katledildiği birinin de yaralandığı silahlı saldırının ardından, gerçekleştirilen operasyonlarda 17 kişinin gözaltına alındığını bildirdi.

A+A-

Aksoy, kaza ihbarını değerlendirmek üzere gittikleri Şehitlik Semti'nde uğradığı silahlı saldırıda katledilen polis Tansu Aydın için İl Emniyet Müdürlüğü'nde düzenlenen cenaze töreninde yaptığı konuşmada, saldırıyı nefretle kınadığını ve faillerin yakalanması için emniyet mensuplarının yoğun gayret gösterdiğini belirtti.

“Alçakça Bir Saldırıdır!”

Cumhuriyet Başsavcılığı koordinesinde soruşturmanın devam ettiğini anlatan Aksoy: "Saldırıyla ilişkisi bulunduğu değerlendirilen 17 kişi gözaltına alındı." dedi.

Saldırının PKK mensuplarınca gerçekleştirildiğine vurgu yapan Aksoy, şöyle konuştu:

"Özellikle trafik hizmetleri gibi tutanak tutma amaçlı görev başında olan bu arkadaşlarımıza yapılmış bu saldırı alçakça bir saldırıdır. Emniyet teşkilatımız, vatanın ve milletin bölünmez bütünlüğü uğruna, halkın huzur ve güvenliği için görev yapmaktadır. Benzer bir görevin ifası için dün alanda bulunan iki meslektaşımıza bölücü terör örgütü mensuplarınca silahlı saldırı gerçekleştirilmiştir. Saldırı sonucu hastaneye intikal ettirilen yaralılarımızdan Tansu Aydın şehit olmuştur, Ali Karahan adlı polis memurumuzun da şu anda tedavisi devam etmektedir."

HABERE YORUM KAT