1. HABERLER

  2. HABER

  3. Diyarbakır’da İslami Kuruluşlardan Saadet Partisine Ziyaret
Diyarbakır’da İslami Kuruluşlardan Saadet Partisine Ziyaret

Diyarbakır’da İslami Kuruluşlardan Saadet Partisine Ziyaret

Diyarbakır’da İslami Kuruluş temsilcileri, "Sur'daki Muhacirlere Ensar Olalım" kampanyası kapsamında Saadet Partisi Diyarbakır İl Başkanlığını ziyaret etti.

A+A-

Diyarbakır’da İslami Kuruluş temsilcileri, Sur ilçesini terk etmek zorunda kalan insanlara yardım etmek amacıyla bir süre önce başlattıkları "Sur'daki Muhacirlere Ensar Olalım" kampanyası ile ilgili Saadet Partisi Diyarbakır İl Başkanlığını ziyaret etti.

Diyarbakır İslami STK’ları heyetinde Murat Koç, Yunus Memiş, Feysel Yeşil, Recep İdikut, Mehmet Turan ve Abdurrahman Ergin yer aldı.

Heyet adına söz alan ve ilçedeki mağdur halkın yanında olduklarını ifade eden Murat Koç, şunları söyledi:

"Yardım kampanyasıyla ilgili Saadet Partisi Diyarbakır İl Başkanı Sayın Fesih Bozan’a geniş bilgilendirmede bulunduk. Sur ilçesinde hendek ve barikatlar nedeniyle yaşanan çatışmalar sonucu mağdur olan ailelerin yanında olduğumuzu hissettirmek istiyoruz. Sur'dan göç etmek zorunda kalan halk kış aylarından dolayı ciddi sıkıntılar yaşıyor. Kampanyamıza Saadet Partisi Diyarbakır İl Başkanlığının da desteğini bekliyoruz.”

Saadet Partisi Diyarbakır İl Başkanı Fesih Bozan ziyaretle ilgili yaptığı açıklamada; “Doğu ve Güneydoğuda meydana gelen son olaylar birçok aileyi evinden ve yurdundan etmiştir. Biz de bu ailelerin yaşadıkları sıkıntıları Genel Merkezimize raporlarla iletmiş bulunmaktayız. Yapmış olduğunuz kampanyayı değerli buluyoruz ve elimizden gelen her türlü yardımı yapmaya çalışacağız.” dedi.

Ziyaret, karşılıklı iyi niyet temennileri ile sona erdi.

HABERE YORUM KAT

3 Yorum