1. HABERLER

  2. HABER

  3. Diyarbakır'da Eylem Hazırlığındaki 7 PKK Militanı Yakalandı
Diyarbakır'da Eylem Hazırlığındaki 7 PKK Militanı Yakalandı

Diyarbakır'da Eylem Hazırlığındaki 7 PKK Militanı Yakalandı

Diyarbakır'da eylem yapmak üzere kırsaldan geldiği tespit edilen PKK'lılara yönelik düzenlenen operasyonda 7 PKK militanı yaralı yakalandı.

A+A-

AA muhabirinin edindiği bilgiye göre, güvenlik güçleri olaylara katılmak ve silahlı eylemlerde bulunmak üzere örgütün dağ kadrosundan 6 militanın il merkezine, 2 militanın da Silvan ilçesine gelerek eylem hazırlığında olduğunu tespit etti.

Operasyon gerçekleştiren güvenlik güçleri, il merkezinde militanları durdurmak istedi. PKK'lıların ateş açması üzerine güvenlik güçleriyle çatışma çıktı. Çatışmada 6 militan yaralı yakalandı.

Silvan ilçesinde düzenlenen operasyonda ise güvenlik güçleriyle çatışmaya giren PKK'lılardan 1'i yaralı yakalandı. Diğer militanın da olay yerinden kaçtığı öğrenildi.

Bağlar ilçesinde düzenlenen operasyonda ise bir otomobilde 5 el bombası, 3 uzun namlulu silah ile 2 tabanca ele geçirildi.

Alınan bilgiye göre, Bağlar İlçesinde Kobani bahanesiyle düzenlenen gösteriler nedeniyle güvenlik önlemini yoğunlaştıran polis, şüphe üzerine durdurduğu bir otomobilde arama yaptı. Aramada, araçta 5 el bombası, 3 uzun namlulu silah ile Glock marka 2 tabanca bulundu. Otomobildeki 4 kişi gözaltına alındı.

HABERE YORUM KAT

1 Yorum