1. HABERLER

  2. HABER

  3. Diyarbakır'da 3 Ayrı Noktaya Eş Zamanlı Saldırı: 4 Ölü, 26 Yaralı!
Diyarbakır'da 3 Ayrı Noktaya Eş Zamanlı Saldırı: 4 Ölü, 26 Yaralı!

Diyarbakır'da 3 Ayrı Noktaya Eş Zamanlı Saldırı: 4 Ölü, 26 Yaralı!

Diyarbakır'ın Çınar ilçesinde teröristler İlçe Emniyet Müdürlüğü, Jandarma Komutanlığı ve polis lojmanlarına eş zamanlı saldırı düzenledi.

A+A-

Polislerin ailelerinin kaldığı lojmanlara bomba yüklü araç, emniyet ve jandarmaya ise roketatar ve el yapımı bombalarla düzenlenen saldırıda, son gelen bilgilere göre 1'i bebek 4 kişi öldü en az 26 kişi de yaralandı. Ağır yaralıların da olduğu saldırıda lojman binası ve karşısındaki müstakil ev çökerken, lojmanda yangın çıktı. 

LOJMANLARDA VE EVLERDE GÖÇÜK OLUŞTU

Saldırının ardından PKK'lilerle güvenlik güçleri arasında çatışma çıktı. Bir süre devam eden çatışma PKK'lilerin gecenin de karanlığından faydalanarak, kaçmasıyla sona erdi. Bomba yüklü aracın patlamasıyla da lojmanlarda ve karşısındaki bir müstakil evde göçük oluştu. Lojmanlarda yangın da çıktı. 

OLAY YERİ İTFAİYE VE AMBULANSLARLA DOLDU

Bir anda ilçeyi sarsan saldırı sonrasında olay yeri ambulanslar, itfaiyeler ve polis ekipleriyle doldu. Kısa sürede olay yerine gelen ekipler, önce çevrede geniş güvenlik önlemi aldı. Ardından itfaiye ekipleri yaralıları göçük altından ve yangının çıktığı lojman binasından kurtarmak için çalışmaya başladı. Yaralılar taşındıkları olay yerindeki ambulanslarla İlçe Devlet Hastanesi ve Diyarbakır’daki çeşitli hastanelere kaldırıldı.

Hastanelere yaralı taşıyan ambulanslar daha sonra yeniden olay yerine geldi. Yakınları yaralanan vatandaşlar ise olay yerinde feryatlar ederek, fenalık geçirdi. Son gelen bilgilere göre saldırıda en az 4 kişinin öldüğü 26 kişinin de yaralandığı öğrenildi. Yaralılar arasında durumu ağır olanların olduğu da bildirildi.

Tonlarla patlayıcı kullanılarak yapıldığı tahmin edilen saldırının etkileri ilçenin diğer bölgelerinde bile hissedildi. İlçede yüzlerce ev ve işyerinde de tahribat oluştu.

Kurtarma çalışmalarının sürdüğü ilçeye Diyarbakır’dan çok sayıda polis de sevk edildi.

HABERE YORUM KAT

1 Yorum