1. HABERLER

  2. HABER

  3. Diyarbakır ve Değerlerini Koruma Derneğinden Özgür-Der’e Plaket!
Diyarbakır ve Değerlerini Koruma Derneğinden Özgür-Der’e Plaket!

Diyarbakır ve Değerlerini Koruma Derneğinden Özgür-Der’e Plaket!

Diyarbakır ve Değerlerini Koruma Derneği, Özgür-Der Diyarbakır Şubesine hizmetlerinden ötürü bir teşekkür plaketi verdi.

A+A-

Diyarbakır’da faaliyet yürüten ve Diyarbakır’daki değerleri ve tarihi dokuları korumayı kendisine şiar edinen Diyarbakır ve Değerlerini Koruma Derneği Başkanı Recep İdikut, Özgür-Der Diyarbakır Şubesini ziyaret etti. Özgür-Der’e özellikle gençlerin eğitimi, insan hakları ve yardım organizasyonları konusunda yürüttüğü hayırlı faaliyetlere atıfta bulunularak teşekkür ve takdir plaketi takdim edildi. Şube Başkanı Murat Koç ve yöneticilerden Emin Altun’a takdim edilen teşekkür plaketinden dolayı Recep İdikut şahsında Diyarbakır ve Değerlerini Koruma Derneği’ne anlamlı hediyesi için teşekkür edildi.

Diyarbakır’ın değerleri, gençliğin sorunları ve özellikle kenttin İslami kimliğiyle buluşması noktasında yapılması gerekenlerin konuşulduğu toplantıda, Özgür-Der yöneticileri,  yaşanan son üzücü hadiselerin de Diyarbakır ve Değerlerini Koruma Derneği’nin önemini ortaya koyduğunu; Diyarbakır’ın değerlerinin ve tarihi dokularının hepimizin değerleri olduğunu ve korunması gereken bir emanet olduğunu vurguladılar.

Dernek çalışmaları hakkında karşılıklı görüş alışverişinde bulunulduğu görüşme sırasında, Diyarbakır’daki değerlere ve tarihi dokulara büyük zarar veren son çatışmalar da ele alındı. Görüşme sırasında çatışmaların kent merkezine taşınmasının büyük bir özenle korunması ve sahip çıkılması gereken değerlere ve tarihi zenginliklere büyük zarar verdiği ve bu çatışmalara derhal son verilmesi gerektiği belirtildi. Camilere ve tarihi dokulara zarar verilmesinin sert ifadelerle kınandığı konuşma sırasında özellikle Diyarbakırlıların, Diyarbakır’ın değerlerine sahip çıkması gerektiği de vurgulandı.  

HABERE YORUM KAT

1 Yorum