Diyarbakır-Bingöl Karayolunda Jandarma Müdahalesi

30.05.2014 10:37
Diyarbakır-Bingöl Karayolunda Jandarma Müdahalesi
Diyarbakır - Bingöl karayolunun Lice mevkiinde yolu kapatan göstericilere jandarma müdahale etti.

Altı gündür kapalı olan Diyarbakır - Bingöl karayolunu Lice mevkiinde bulunan göstericilere jandarma ekipleri tazyikli su ve biber gazıyla müdahale etti.

Lice ve Hani ilçelerinde bir grubun yol kesip, hendek kazarak, bazı araçların anahtarlarına el koyması nedeniyle yaşanan gerginlik sürüyor.

Bölgede "Kalekol" yapıldığını iddia ederek Diyarbakır-Bingöl ve Diyarbakır-Muş karayollarında yol kesme girişimlerinde bulunan yüzleri kapalı gruba müdahale edildi. 

Güvenlik güçlerine molotofkokteyli, havaifişek ve taş atan gruba, tazyikli su ve biber gazıyla karşılık verildi. 

Trafiğin kontrollü sağlandığı bölgede gerginlik devam ediyor.

"GEREKLİ TEDBİRLER ALINMIŞTIR"

Diyarbakır Valiliğinden yapılan açıklamada, örgütün yönlendirmesiyle illegal grupların Diyarbakır-Bingöl ve Diyarbakır-Muş karayollarında yol kesme girişiminde bulunduğu belirtildi.

Güvenlik güçlerinin vatandaşların can güvenliğini ve anayasal hakkını kullanmalarını sağlamak amacıyla gerekli tedbirleri aldığı vurgulanan açıklamada, şu ifadelere yer verildi:

"Bölgede gerekli tedbirler alınmıştır. Bu kapsamda güvenlik güçlerince, Diyarbakır-Bingöl karayolunun Lice-Ziyaret mahallesi ile Hani-Çağıl mahallesi arasında kalan kısmında, eylemciler tarafından karayolu üzerinde açılmış olan hendeklerin kapatılması ve Çağıl mahallesi yol ayrımında trafiğin işlemesine mani olan engellerin kaldırılmasına yönelik güvenlik tedbirleri alınmaya başlanmıştır. Yapılan çalışmalar tamamen vatandaşlarımızın seyahat özgürlüğünü sağlamaya yöneliktir."

lice-1.jpg

  • Yorumlar 0
    Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
PANO
KARİKATÜR
Tüm Hakları Saklıdır © 2001 Haksöz Haber | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : 0 212 635 43 75 | Faks : 0 212 631 55 27 | Haber Yazılımı: CM Bilişim