1. HABERLER

  2. HABER

  3. Diyarbakır 6 Kişi Uzi Suikast Silahlarıyla Yakalandı
Diyarbakır 6 Kişi Uzi Suikast Silahlarıyla Yakalandı

Diyarbakır 6 Kişi Uzi Suikast Silahlarıyla Yakalandı

Diyarbakır'da Yeni İhya Der Başkanı ve Hüda Par üyesi Aytaç Baran, uğradığı suikast ve sonrasında yaşanan çatışmayla ilgili 6 kişi suikast silahı Uzi de dahil çok sayıda silahla beraber yakalandı.

A+A-

Diyarbakır valiliğinden yapılan açıklamada Diyarbakır'da Yeni İhya Der Başkanı ve Hüda Par üyesi Aytaç Baran suikastı ve sonrasında yaşanan olaylarla ilgili 6 kişinin gözaltına alındığı çok sayıda silaha da el konulduğu açıklandı. 

İlimizde gerçekleşen silahlı saldırı olayları ile ilgili olarak şu ana kadar, daha önce yakalanan 3 kişide dahil olmak üzere, toplam 6 kişi gözaltına alınmış olup bu kişilerin beraberinde 4 adet kalaşnikof tüfek ve 8 adet şarjör, 1 adet uzi marka otomatik silah ve buna ait 2 şarjör, 4 adet av tüfeği ve bol miktarda fişek, 1 adet pompalı tüfek, 1 adet Glock tabanca, 5 kutu 9 mm mermi, çok sayıda av fişeği, 5 adet sopa ve 1 adet dürbün ele geçirilmiştir.

Olaylarda daha önce 3 olarak açıklanan ölü sayısı 4’e yükselmiş olup 3’ü basın mensubu 1’i hastane çalışanı olmak üzere toplam 6 vatandaşımız yaralanmıştır. Konu ile ilgili çalışmalar devam etmektedir.

HABERE YORUM KAT