1. HABERLER

  2. HABER

  3. Diyanet İşleri Başkanından İsrail'e tepki
Diyanet İşleri Başkanından İsraile tepki

Diyanet İşleri Başkanından İsrail'e tepki

"Yüreğimiz kan ağlıyor" diyen Diyanet İşleri Başkanı Mehmet Görmez, İsrail'e tepki gösterdi.

A+A-

Diyanet İşleri Başkanı Mehmet Görmez, İsrail'in Gazze'ye yaptığı saldırıya ilişkin, "Bir taraftan Suriye'de kardeş kanı akmaya devam ediyor, diğer taraftan da dün akşamdan beri yüreğimiz kan ağlayarak izlediğimiz sahneler hepimiz için büyük üzüntü kaynağı oldu" dedi.

Diyanet İşleri Başkanı Görmez, Bosna-Hersek'in başkenti Saraybosna'daki tarihi Gazi Hüsrev Bey Camisi'nde katıldığı Reis'ul Ulema görev devir teslim töreninden (menşure) sonra AA muhabirinin, sorularını yanıtladı.

"YÜREĞİMİZ KAN AĞLIYOR"

Mehmet Görmez, hicri yılın ilk gününde Gazze'de Müslümanların İsrail saldırısına hedef olduğuna ilişkin soru üzerine, "Hakikaten yüreğimiz kan ağlıyor. Bir taraftan Suriye'de kardeş kanı akmaya devam ediyor, diğer taraftan da dün akşamdan beri yüreğimiz kan ağlayarak izlediğimiz sahneler hepimiz için büyük üzüntü kaynağı oldu. Yüce Rabbimiz bir an önce bütün Müslümanları bu tür musibetlerden muhafaza eylesin. Müslümanların birlik, beraberlik içerisinde, barışta ısrar ederek, doğruda, adalette ısrar ederek bu büyük felaketlerin üstesinden gelmeyi bütün Müslümanlara nasip etsin" diye konuştu.

 

HABERE YORUM KAT