Dışişlerinden Ricciardone'ye Nota!

07.02.2013 20:37
Dışişlerinden Ricciardoneye Nota!
Dışişleri Bakanlığı'ndan yapılan açıklamada "Ricciardone'ye bu tür açıklamaların kabul edilemez olduğu ve bir daha tekrarlanmaması gerektiği dile getirildi" denildi.

Uzun tutukluluk sürelerini eleştirdiği sözleri yüzünden Dışişleri Bakanlığı'na çağrılan ABD Büyükelçisi Ricciardone'ye bu tür açıklamaların kabul edilemez olduğu bir daha tekrarlanmaması söylendi. AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Hüseyin Çelik'e mektup yazan Ricciardone "Yanlış anlaşıldım özür dilerim" dedi.

ABD Büyükelçisi Ricciardone, Dışişleri Bakanlığı'ndaki 2 saat 15 dakika süren görüşme sona erdi. Dışişleri Bakanlığı'ndan yapılan açıklamada Büyükelçi'ye bu tür açıklamaların kabul edilemez olduğu söylendi.

ABD Büyükelçiliği kaynaklarından edinilen bilgiye göre, görüşme için talep Büyükelçi Ricciardone'den geldi.

Görüşmede geçen hafta ABD Büyükelçiliği önünde meydana gelen patlamaya ilişkin bilgi paylaşımı hususlarının ve ikili ilişkilerdeki son gelişmelerin ele alındı ve Ricciardone'nin "uzun tutukluluk süreleri" üzerine söylediği sözler gündeme geldi.

Dışişleri bakanlığı'ndan yapılan açıklamada "Ricciardone'ye bu tür açıklamaların kabul edilemez olduğu ve bir daha tekrarlanmaması gerektiği dile getirildi" denildi.

Özür mektubu

ABD Büyükelçisi Ricciardone Hüseyin Çelik'e mektup yazdı. Büyükelçi mektupta, üzgünüm, sözlerim yanlış anlaşıldı dedi.

 

  • Yorumlar 0
    Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
PANO
KARİKATÜR
Tüm Hakları Saklıdır © 2001 Haksöz Haber | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : 0 212 635 43 75 | Faks : 0 212 631 55 27 | Haber Yazılımı: CM Bilişim