1. HABERLER

  2. HABER

  3. Dışişleri Köstebeğinin Yakalandığı İddia Ediliyor
Dışişleri Köstebeğinin Yakalandığı İddia Ediliyor

Dışişleri Köstebeğinin Yakalandığı İddia Ediliyor

Suriye ile ilgili güvenlik zirvesinin kayıtlarını sızdıran köstebeğin yakalandığı ileri sürülüyor. İddiaya göre örgüt adına çalışan köstebek bir koruma polis memuru.

A+A-

Dışişleri Bakanlığı'ndaki üst düzey güvenlik zirvesini dinleyerek sızdıran kişinin yakalandığı belirtiliyor. 

Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu, Bakanlık Müsteşarı Feridun Sinirlioğlu, MİT Müsteşarı Hakan Fidan ve Genelkurmay 2. Başkanı Orgenaral Yaşar Güler'e ait olduğu öne sürülen ses kayıtlarının internette yayınlanmasının ardından Milli İstihbarat Teşkilatı ve diğer istihbarat birimlerinin ortak çalışması sonucunda ortam dinlemesini sızdıran köstebeğin yakalandığı iddia ediliyor. Koruma polis memuru olan köstebeğin bir örgüte çalıştığı ileri sürüyor.

Takvim Gazetesi'nin iddiasına göre devlet sırrı niteliği taşıyan ses kaydını ortam dinlemesi sureti ile alan kişinin "örgüt" adına çalışan koruma memurlarından biri olduğu ve geçen Perşembe günü gözaltına alındığı kaydedildi.

Araştırmayı yürüten istihbarat birimleri söz konusu koruma memurunu gözetim altında tutarken kaydı aldığı ve yaydığı iddia edilen koruma polis memurunun ifadeleri doğrultusunda geniş çaplı bir operasyon yapılacak.

 

HABERE YORUM KAT