1. HABERLER

  2. HABER

  3. MEDYA

  4. Dışişleri Bakanlığı'ndan Taraf’a Yalanlama ve Tepki
Dışişleri Bakanlığı'ndan Taraf’a Yalanlama ve Tepki

Dışişleri Bakanlığı'ndan Taraf’a Yalanlama ve Tepki

Dışişleri Bakanlığı, bugün Taraf gazetesinde yer alan 'Süleyman Şah Türbesi' ile ilgili habere yönelik açıklama yaptı.

A+A-

Dışişleri Bakanlığı'ndan bazı yayın organlarında yer alan IŞİD'in Musul Konsolosluğu’nda rehin alınan 49 personel karşılığında Türkiye’nin yurtdışındaki tek toprağı olan 928 yıllık Süleyman Şah Türbesi’ni istediği ve Hükümet'in bunu kabul ettiği yönündeki iddialara açıklama geldi.

Dışişleri'nden yapılan yazılı açıklamada şu ifadelere yer verildi:

''Bugün (21 Ağustos) bazı basın-yayın  organlarında Musul Başkonsolosluğumuz personelinin rehin alınması konusu etrafında ortaya atılan asılsız iddialar büyük bir sorumsuzluk örneğidir''

TARAF GAZETESİ'NİN HABERİ

Taraf Gazetesi, bugün sürmanşetten verdiği haberde IŞİD'in, Musul Konsolosluğu’nda rehin aldığı 49 personeli serbest bırakma karşılığında, Türkiye’nin yurtdışındaki tek toprağı olan 928 yıllık Süleyman Şah Türbesi’ni istediği, hükümetin ise bunu kabul ettiği iddia edildi.

DIŞİŞLERİ BAKANLIĞININ AÇIKLAMASININ TAMAMI

''Ulusal güvenlik ve vatandaşlarımızın selameti gibi konuların istismarı hiç bir şekilde kabul edilebilecek ve basın özgürlüğü çerçevesinde ele alınabilecek bir davranış değildir.

Böylesine hassas bir konuda gazetecilik ve basın ahlakına uygun hareket edilmeli, mesnetsiz, spekülatif ve sorumsuzca yayınlarla kamuoyunun yanlış yönlendirilmesinden özenle kaçınılmalıdır. Tüm basın-yayın kuruluşlarını bu konuda gereken duyarlılığı göstermeye, kamuoyumuzu da bu tür yayınlara itibar etmemeye davet ediyoruz.

Musul Başkonsolosluğumuz personelinin en kısa zamanda sağ salim ülkemize dönmelerinin sağlanması için ilgili tüm kuruluşlarımız eşgüdüm halinde çalışmalarını sürdürmektedir.''

**

Taraf'ın provokatif haberi:taraf-suleymansah_isid-haberi.jpg

 

HABERE YORUM KAT

1 Yorum