Dışişleri Bakanlığı İdlib'deki Saldırıyı “Nefretle” Kınadı!

13.06.2016 03:46
Dışişleri Bakanlığı İdlib'deki Saldırıyı “Nefretle” Kınadı!
Türkiye Cumhuriyeti Dışişleri Bakanlığı, Suriye'nin kuzeybatısında yer alan İdlib kentinde Beşşar Esed rejimi tarafından bir pazar yerine düzenlenen hava saldırısını nefretle kınadı.

Dışişleri Bakanlığı’ndan yapılan yazılı açıklamada, Suriye'de savaş uçaklarının İdlib'de bir pazar yerini bombalayarak yine sivilleri hedef aldığı vurgulanarak, “Tüm dünyanın gözleri önünde gerçekleştirilen ve ilk belirlemelere göre aralarında çok sayıda kadın ve çocuğun da bulunduğu 23 kişinin ölümüne yol açan bu menfur saldırıyı nefretle kınıyor, hayatını kaybedenlere Allah’tan rahmet, yaralılara acil şifalar diliyoruz.” ifadesine yer verildi.

“Uluslararası İnsanî Hukuk İhlali ve Savaş Suçu”

Açıklamada şunlar kaydedildi:

“Masum sivillerin hedef alınarak katledilmesinin insanlıkta yeri yoktur. Hastane, câmî, pazar yeri, sığınmacı kampı gibi sivil yerleşimlere gerçekleştirdikleri ve apaçık uluslararası insanî hukuk ihlali ve savaş suçu teşkil eden saldırılara mazeret üretmeye çalışanlar, uluslararası toplumla alay etmektedir. Suriye’de sivil halkın katledilmeye devam edilmesi, gerek siyasî çözüm, gerek ateşkes çabalarını baltalamakta ve Suriye halkının gözünde son derece anlamsız kılmaktadır. Suriye'de barış ve istikrarın yeniden tesisi için bu suçların önlenmesi şarttır.”.

AA

 • Yorumlar 1
  Diğer Haberler
  PANO
  KARİKATÜR
  Tüm Hakları Saklıdır © 2001 Haksöz Haber | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
  Tel : 0 212 635 43 75 | Faks : 0 212 631 55 27 | Haber Yazılımı: CM Bilişim