1. HABERLER

  2. İSLAM DÜNYASI

  3. SURİYE

  4. Direnişçilerden Rejim Güçlerine 'Stratejik' Darbe
Direnişçilerden Rejim Güçlerine 'Stratejik' Darbe

Direnişçilerden Rejim Güçlerine 'Stratejik' Darbe

Direnişçiler, rejim güçlerinin askeri merkez olarak kullandığı, Halep'te bulunan Deir Mar Vartan Kilisesi'nin kontrolünü ele geçirdi.

A+A-

Direnişçiler, rejim güçlerinin askeri merkez olarak kullandığı Halep kentindeki Deir Mar Vartan Kilisesi'nin kontrolünü ele geçirdiği bildirildi.

 Sultan Murad Tugayı Komutanı Ebu Nasr, "Kilisenin kontrolünü ele geçirmek için bir kaç ay önce yapılan plan gereği, 20 metre uzunluğunda tünel kazıldı. Tünelden girilerek saldırıda bulunuldu. Bu saldırı üzerine çıkan çatışmada çok sayıda asker öldürüldü, geri kalanları ise kaçtı" dedi.

Kilisenin bulunduğu bölgenin stratejik bakımdan çok önemli olduğunu belirten Ebu Nasr, rejim güçlerinin bu hat üzerinden, kontrolünde bulundurduğu bölgelere askeri destek ve yardım ulaştırdığını ifade etti.

Halep'in El-Meydan Mahallesi'nin 3 senedir şiddetli çatışmalara sahne olduğunu hatırlatan Ebu Nasr, "Bu mahalle, muhaliflerin kontrolünde bulunan bölgeler ile rejimin elinde tuttuğu bölgeleri birbirinden ayıran en önemli sınırlardan biri" diye konuştu.

Suriye'nin Halep kenti ve kırsalı bir haftadan bu yana şiddetli çatışmalara sahne oluyor.

(AA)

HABERE YORUM KAT

1 Yorum