1. HABERLER

  2. İSLAM DÜNYASI

  3. FİLİSTİN

  4. Direnişçilerden İşgal Güçlerine Ait Gözetleme Noktasına Bomba
Direnişçilerden İşgal Güçlerine Ait Gözetleme Noktasına Bomba

Direnişçilerden İşgal Güçlerine Ait Gözetleme Noktasına Bomba

​​​​​​​Filistinli direnişçiler Batı Yaka’nın Ramallah şehri yakınlarında Siyonist işgal güçlerine ait gözetleme noktasına el yapımı bomba attılar.

15 Aralık 2017 Cuma 19:21A+A-

Siyonist işgal rejiminde yayın yapan Kanal-10 televizyonu, Ramallah yakınlarındaki bir askeri noktanın saldırıya uğradığını belirterek, saldırıdan sonra çok sayıda askerin bölgeyi gidip failleri yakalamak için geniş çaplı operasyon başlattığını duyurdu.

Batı Yaka’daki direniş güçleri, işgal askerlerinin bulunduğu noktalara, gözetleme kulelerine ve araçlarına yönelik eylemler gerçekleştiriyorlar.

Amerika Başkanı Donald Trump’ın Kudüs’ü işgal rejiminin başkenti kabul etme kararından sonra 7 Aralık tarihinden beri bütün Filistin’de gösteri, yürüyüş ve eylemler yapılmaktadır.

Diğer taraftan işgal güçleri bugün (15 Aralık Cuma) El-Halil şehrinin güneyine düşen Yatta beldesinde tarım arazilerinde çalışan Filistinli çiftçilere saldırdılar.

Yerleşim Birimlerine Karşı Milli Komisyon Koordinatörü Ratım El-Cubur yaptığı açıklamada işgal güçlerinin Yatta beldesinde çiftçilere saldırdıklarını ve çiftçilerin evlerine dönmek zorunda kaldıklarını söyledi.

FİEM

HABERE YORUM KAT