Direnişçilerden Esed Rejimine Büyük Darbe: 200 Ölü

21.04.2015 07:59
Direnişçilerden Esed Rejimine Büyük Darbe: 200 Ölü
Beşar Esed rejime son zamanların en büyük darbesi vuruldu, 3 kente 200 Esed askeri öldürüldü.
Esed rejimi, son günlerde direnişçilerin operasyonları karşısında bir çok askerini kaybetti.

Halep, Deraa ve Eriha'da operasyonlarını şiddetlendiren direnişçilerin, dün Esed safında 200 askerin öldürüldüğü bildirildi.

Direnişçi örgütlerine yakınlığı ile bilinen Eldorar haber sitesi, Nusret Cephesi'nden iki savaşçı düzenlemiş olduğu şehadet operasyonları sonucunda onlarca rejim askeri öldürüldü.

Nusret Cephesi üyesi iki mücahidin, yarım saat rejim askerleri ile çatışma yapıp yakınlarına sızmayı başardı. Sızma sonrasında üzerlerinde bomba yüklü kemerlerini patlattı. Patlamada 60 Şebbiha öldürüldü. Nusret Cephesi Eriha'daki saldırıları üstlendi.

Öte yandan Nusret Cephesi savaşçıları dün gece, Eriha'da rejim askerlerinin karargah olarak kullandığı bir hastane ve okula baskın düzenledi, baskın sonucunda bir çok Esed askeri öldürüldüğü belirtildi.

Suriye yerel kaynakları, Suriye'nin Halep, Eriha ve Deraa bölgelerinde direnişçilerin baskınları sonucunda, 200 şebbiha ve Şii askerin öldürüldüğünü duyurdu.

Fetih Ordusu'nun, gün boyunca sadece Eriha bölgesinde, rejim karargahlarına düzenlenen baskınlar sonucu, 100'den fazla rejim askerin öldürüldüğü bilgisini paylaştı.

Nusra Cephesi'nin Eriha'daki rejim üstlerine düzenlediği saldırının beyanatı.
Deraa Busra Harir'den 2 rejim tanknın imhası ve çatışma görüntüleri.

Kaynak : ISLAH HABER

 • Yorumlar 1
  Diğer Haberler
  PANO
  KARİKATÜR
  Tüm Hakları Saklıdır © 2001 Haksöz Haber | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
  Tel : 0 212 635 43 75 | Faks : 0 212 631 55 27 | Haber Yazılımı: CM Bilişim