Direnişçiler Sokağa Çıkma Yasağına Uymadı

15.08.2013 03:50
Direnişçiler Sokağa Çıkma Yasağına Uymadı
Mısır'da darbe karşıtları, sokağa çıkma yasağını delerek birçok kentte protesto gösterisi düzenledi.

Mısır'da bir ay süreyle ilan edilen olağanüstü halin hemen ardından açıklanan sokağa çıkma yasağına darbe karşıtları bir çok vilayette uymadı.

Mısır'da darbe karşıtları, sokağa çıkma yasağını delerek birçok kentte protesto gösterisi düzenledi. 

Kahire, Giza, İsmailiye, Asyut, Suveyş, Feyyum, Port Sait ve Vadi Cedid kentlerinde meydanlara çıkan darbe karşıtları, yönetimi ve katliamları kınadı.

Bu arada, ülke genelinde birçok kentte askeri müdahaleler ve çatışmalar yaşandı.

Hastane kaynakları, İsmailiye kentinde güvenlik güçlerinin göstericilere müdahalesi sonucu çıkan olaylarda 11 gösterici ile 7 polis ve askerin yaşamını yitirdiğini, yüzlerce yaralı olduğunu bildirdi.

Suveyş'te de caddelerde çok sayıda askeri araç gözlendi. Askerlerin sokağa çıkma yasağını ihlal edenleri darbettiği ve havaya ateş açtığı öğrenildi. 

Ordu birliklerinin şehir merkezindeki Hamza Camisi önünde toplanan darbe karşıtlarına dağılmaları yönünde çağrı yaptığı, göstericilerin ise buna uymadığı bildirildi.

Polis merkezi ve kiliseye saldırı

Asyut'ta, Sahil Selim polis merkezine kimliği belirsiz kişilerce iki havan topu atıldı. Olayda, polis merkezinde hasar oluştu. Şehirde silahlı çatışmaların yaşandığı da kaydedildi.  Güneydeki Minye kentinde ise Enba Musa Kilisesi kimliği belirsiz kişilerce ateşe verildi.

  • Yorumlar 0
    Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
PANO
KARİKATÜR
Tüm Hakları Saklıdır © 2001 Haksöz Haber | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : 0 212 635 43 75 | Faks : 0 212 631 55 27 | Haber Yazılımı: CM Bilişim