1. HABERLER

  2. İSLAM DÜNYASI

  3. SURİYE

  4. Direnişçiler Savaş Uçağı Düşürdü
Direnişçiler Savaş Uçağı Düşürdü

Direnişçiler Savaş Uçağı Düşürdü

Esed güçlerinin Rakka kentine düzenlediği hava saldırısında 5 kişinin öldüğü, 10'dan fazla kişinin yaralandığı bildirilirken; ÖSO birliklerinin Hama'nın doğusunda bir savaş uçağı düşürdüğü ileri sürüldü.

A+A-

Suriye Genel Devrim Konseyi (SRGC) tarafından yapılan açıklamada, orduya ait savaş uçağının Rakka'nın Tabka ilçesini bombalaması sonucu 5 kişinin öldüğü, 10'dan fazla kişinin yaralandığı belirtildi.

Açıklamada, bombardıman sebebiyle bölgede ağır hasarın meydana geldiği ve çok sayıda araçta yangın çıktığı kaydedildi.

Haseke'deki askeri kışla yakınlarında şiddetli patlamanın meydana geldiğini ifade eden SRGC, patlamadan sonra bölgeden yoğun silah seslerinin duyulduğuna işaret etti.

SRGC ayrıca Özgür Suriye Ordusu'na (ÖSO) bağlı birliklerin Halep'in güney kesimlerinde ilerleme kaydettiğini ve rejim güçlerinin muhaliflerin ilerlemesini hava saldırılarıyla durdurmaya çalıştığını aktardı.

Esed güçleri zayiat verdi

Öte yandan, ÖSO'nun başkent Şam'ın Cobar bölgesinde bir tankı imha ederek Esed güçlerine zayiat verdiğini ileten SRGC, kentin Zemelka, Kabun, Abasiyin ve Dareya banliyölerinde de iki ordu birlikleri arasında yoğun sokak çatışmalarının yaşandığını duyurdu.

Suriye Yerel Koordinasyon Komitesi (LCC) de ÖSO birliklerinin Hama'nın doğusunda bir savaş uçağı düşürdüğünü ileri sürdü.

AA

HABERE YORUM KAT