1. HABERLER

  2. İSLAM DÜNYASI

  3. SURİYE

  4. Direnişçiler Raşidiye Bölgesinin Denetimini Tamamıyla Sağladı
Direnişçiler Raşidiye Bölgesinin Denetimini Tamamıyla Sağladı

Direnişçiler Raşidiye Bölgesinin Denetimini Tamamıyla Sağladı

Suriye'de direniş örgütlerinden Nureddin el Zengi'ye bağlı birlikler, "Halep'in batısındaki Raşidiye Şimali (Kuzey Raşidiye) bölgesinin denetimini tamamıyla sağladık" dedi.

A+A-

Suriye'de direniş örgütlerinden Nureddin el Zengi'ye bağlı birliklerin Halep'in batı kesimindeki "stratejik" öneme sahip Raşidin bölgesinin kontrolünü ele geçirerek kentin diğer bölgelerine doğru ilerlediği bildirildi.

Nureddin el Zengi Tugayının saha komutanlarından Ebu Beşir Ma'ara, AA muhabirine yaptığı açıklamada, direniş güçlerinin Raşidin bölgesinin kontrolünü ele geçirdiğini, Yeni Halep ve Bilimsel Araştırma Merkezi binaları ile savunma birliklerine doğru ilerlediklerini söyledi.

Hedeflerinin kentin kontrolünü tamamıyla ele geçirmek olduğunu vurgulayan Ma'ara, Raşidin bölgesinde Esed güçlerine cehennem topları ve hafif silahlarla saldırarak püskürttüklerini ve rejimin bölgede büyük zayiat verdiğini belirtti.

Ma'ara, Raşidin bölgesinin kentin batı kesimlerindeki cephe hatlarına yakın olması sebebiyle büyük önem arz ettiğini ifade etti. Ma'ara, şunları kaydetti:

"Halep'in batısındaki Raşidiye Şimali (Kuzey Raşidiye) bölgesinin denetimini tamamıyla sağladık. Raşidin bölgesi, Yeni Halep mahallesi ile Bilimsel Araştırmalar Merkezi binalarına yakın olması nedeniyle stratejik bir öneme sahip ve rejimin diğer bölgelerine girmek için önemli bir yer. Eğer Bilimsel Araştırma merkezi ile savunma birliklerini alırsak Halep'in tamamının kontrolünün sağlanması kolaylaşır."

Ma'ara, Halep'in tamamını almalarının yakın olduğunu savundu ve "Raşidin bölgesinin denetimini sağladığımız günden beri orduya ait savaş uçakları ve helikopterler söz konusu bölgeye yoğun bir şekilde saldırdı. Saldırılarda sivillerin evleri yıkıldı ve hasar gördü" dedi.

 (AA)

HABERE YORUM KAT