1. HABERLER

  2. İSLAM DÜNYASI

  3. SURİYE

  4. Direnişçiler, Marin'e Saldıran PYD Güçlerini Püskürttü
Direnişçiler, Marin'e Saldıran PYD Güçlerini Püskürttü

Direnişçiler, Marin'e Saldıran PYD Güçlerini Püskürttü

Suriye'nin Halep kentine bağlı Azez ilçesinin batısında yer alan ve direnişçilerin kontrolünde bulunan Marin köyüne saldırı başlatan PKK'nın Suriye uzantısı PYD güçleri, muhalifler tarafından püskürtüldü.

A+A-

Halep kentine bağlı Azez ilçesinin batısında yer alan ve direnişçilerin kontrolünde bulunan Marin köyüne saldırı başlatan PKK'nın Suriye uzantısı PYD güçleri, direnişçiler tarafından yoğun çatışmaların ardından püskürtüldü.

AA muhabirinin yerel kaynaklardan aldığı bilgiye göre, Rusya, 10 günden fazla bir süredir PYD güçlerinin Halep'in kuzeyinde muhaliflerin kontrolündeki Azez ilçesine doğru ilerleyişini sürdürmesi için havadan sağladığı desteğini sürdürürken, bu akşam da PYD güçleri, muhaliflerin kontrolündeki son sınır köyü olan Marin'e saldırı başlattı.

PYD, sivil halktan köyü terk etmesini istedi

Cephetül Şamiye'ye bağlı çok sayıda askerin Azez ilçesinden takviye olarak gittiği Marin köyünde, iki grup arasında yaşanan şiddetli çatışmaların ardından PYD güçleri püskürtüldü. Köyü kuşatan ve sivil halktan köyü terk etmelerini isteyen PYD güçlerinin, direnişçilerin kararlı direnişi karşısında köyden 2 kilometre uzağa çekilmek zorunda kaldıkları bildirildi.

Cephetül Şamiye bünyesindeki birliklerin köyü teslim etmemek için yoğun şekilde çatışarak PYD güçlerini püskürttükleri belirtilirken; Azez'e 2 kilometre, Kilis Öncüpınar Gümrük Kapısı'na da 6-7 kilometre mesafedeki Marin'nin PYD güçlerinin eline geçmesi halinde Azez'in muhaliflerin elinden alınmasının kolaylaşacağı ifade ediliyor.

Etiketler : , , , ,

HABERE YORUM KAT