1. HABERLER

  2. İSLAM DÜNYASI

  3. SURİYE

  4. Direnişçiler Lazkiye ve Hama'da İlerleme Kaydetti
Direnişçiler Lazkiye ve Hama'da İlerleme Kaydetti

Direnişçiler Lazkiye ve Hama'da İlerleme Kaydetti

Suriye'deki direniş güçleri, Lazkiye ve Hama kırsalında düzenlediği operasyonlarda 4 köy ile bir tank birliğinin kontrolünü sağladı.

A+A-

Direniş güçlerinin bir yıl aradan sonra Lazkiye'nin kuzeydoğusu ile Hama'nın kuzeybatısına düzenlediği operasyonlarda 4 köy ile bir tank birliğinin kontrolünü ele geçirdiği bildirildi.

Yerel kaynaklardan alınan bilgiye göre, direniş güçleri, bir yıl aradan sonra Hama'nın kuzeybatısındaki Gab Ovasında Esed güçlerine karşı düzenlediği operasyonda Hırbet Nakusa köyü ile Curine beldesinden 6 kilometre uzaklıktaki tank birliğinin kontrolünü ele geçirdi.

Lazkiye kentinin kuzeydoğusunda yer alan Cebel Ekrad'daki operasyonlarda ise Nahşebe, Verşe ve Tel Melik köylerinin denetimini sağlayan direnişçilerin Esed güçleri karşısında ilerleyişinin devam ettiği ifade edildi. 

Fetih Ordusuna bağlı birlikler geçen yıl Lazkiye'nin kuzeydoğusu ile Hama'nın kuzeybatısındaki Gab Ovasına düzenlediği operasyonlarda, Cisr eş Şuğur, Eriha ve Halep, Hama Lazkiye yolunun kontrolünün yanı sıra Feyrak ve Karkur köylerini ele geçirmişti.

AA

Etiketler : , ,

HABERE YORUM KAT