1. HABERLER

  2. İSLAM DÜNYASI

  3. SURİYE

  4. Direnişçiler Hama'da 30 Esed Askerini Öldürdü
Direnişçiler Hama'da 30 Esed Askerini Öldürdü

Direnişçiler Hama'da 30 Esed Askerini Öldürdü

Suriye'nin Hama kentinde yol kenarına yerleştirilen mayının infilak etmesi sonucu 30 Esed askeri öldürüldü.

A+A-

Suriye Genel Devrim Konseyinden (SRGC) yapılan açıklamada, direnişçiler tarafından Hama kentinin doğusundaki Kusur Ebu Semra köyü yakınlarında yol kenarına yerleştirilen mayının patlaması sonucu 30 Esed askerinin öldüğü belirtildi.

Direnişçilerin kentin doğusundaki Salamiye ve Mahid askeri kontrol noktalarına da saldırıda bulunduğu ifade edilen açıklamada, "Direnişçiler Hama kırsalında Esed güçlerine ait çok sayıda askeri kontrol noktalarına saldırdı. Saldırılarda Şam yönetimine bağlı güçler ağır zayiat verdi. Direnişçiler kontrol noktalarında mühimmat ve çok sayıda askeri araç ele geçirdi" denildi.

Açıklamada, İslami Cephe'ye bağlı birliklerin İdlib kentinde denetimi sağladığı ve Hamidiye ile Vadi Deyf askeri kamplarından kaçan rejim güçlerini de Hama kırsalına kadar "kovaladığı" aktarıldı.

Kaçan Esed güçlerinin 6 tank ile çok sayıda askeri aracı geride bıraktığı vurgulanan açıklamada, Hama'nın Sehel Gaba bölgesinde kurulan pusuda da "bir çok rejim askerinin etkisiz hale getirildiği" kaydedildi.

Etiketler : ,

HABERE YORUM KAT