Direnişçiler Halep'te Silah Deposunu Ele Geçirdi

17.03.2013 19:17
Direnişçiler Halepte Silah Deposunu Ele Geçirdi
Halep’te direnişçiler büyük bir silah deposu ele geçirdi!

HAKSÖZ-HABER

Batılı güçler Suriyeli muhaliflere silah ambargosunu kaldırıp kaldırmama tartışmalarını sürdüre dursunlar, mücahitler Esed ordusundan ganimet almaya devam ediyor.

AFP’nin askeri bir kaynaktan aldığı bilgiye göre Suriyeli direnişçiler üç gün süren yoğun çatışmaların ardından dün (Cumartesi) Halep’in Han Toman köyünde çok sayıda silah bulunan büyük bir depoyu ele geçirdiler.

Video görüntülerinde “içi silah ve mühimmat dolu düzinelerce sandık görülmekte. Silah sandıklarını kameraya gösteren kişi “Bunlar Beşşar’ül Esed’den aldığımız ganimetler” diye bağırıyor.

“Roketleri görüntüle, roketleri” diye seslenen kişi “Bunlar 107 mm kalibrelik İran yapımı roketler. Bunlar Beşşar’ül Esed’in bizi vurduğu roketler” diye ekliyor.

Silah deposunun ele geçirildiği bilgisi Suriye İnsan Hakları Gözlemevi tarafından da doğrulandı. Örgütten Pazar günü yapılan açıklamada rejim güçleriyle, direnişçiler arasında Han Toman bölgesinde büyük çatışmaların yaşandığı hatırlatılıyor.

Gözlemevinin raporunda Şam’da rejim güçlerinin güneydeki Hacer’ül Esved mahallesini bombaladığı, ayrıca Barze çevresinde de çatışmaların sürdüğü ve halkın bölgeyi terk etmeye çalıştığı bildirilmekte. Ayrıca Humus’a bağlı Kusayr’ın Lübnan sınırındaki köyünde son günlerde çatışmaların yoğunlaştığı da bildirilmekte.

Cumartesi günü bir tuğgeneral ve yüzbaşı olan oğlu muhaliflerin safına geçti. Tuğgeneral Muhammed Haluf ve oğlu İzzetdin ordudan ayrılmaya çok önceden karar verdiklerini fakat bunu gerçekleştirmek için hazırlıklarının uzun sürdüğünü açıkladılar. Tuğgeneralin ayrılmadan önce muhaliflerle irtibata geçtiği ve koordineli hareket ettiği bildirildi.

 

  • Yorumlar 0
    Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
PANO
KARİKATÜR
Tüm Hakları Saklıdır © 2001 Haksöz Haber | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : 0 212 635 43 75 | Faks : 0 212 631 55 27 | Haber Yazılımı: CM Bilişim