1. HABERLER

  2. İSLAM DÜNYASI

  3. SURİYE

  4. Direnişçiler Halep'te 30 Rejim Askerini Öldürdü
Direnişçiler Halep'te 30 Rejim Askerini Öldürdü

Direnişçiler Halep'te 30 Rejim Askerini Öldürdü

Direnişçilerin Halep'te düzenlediği operasyonlarda 30 rejim askerinin öldürüldüğü bildirildi.

A+A-

Halep'teki Tevhid Tugayı basın sorumlusu Salih Anadani, AA muhabirine yaptığı açıklamada, direnişçilerin, Ramuse, Eski Halep bölgesi ile Hananu kışlası çevresinde Esed güçlerine karşı hafif ve ağır silahlarla düzenlediği operasyonlarda 30 rejim askerini etkisiz hale getirdiğini söyledi.

Operasyonlarda tank ve yerli yapım havan toplarının da kullanıldığını ifade eden Anadani, direnişçilerin, Esed güçlerinin konuşlandığı bölgeleri RPG roketatarlarla hedef aldığını kaydetti.

Tarihi Halep bölgesinde direnişçilerin dar sokaklar içerisinde ilerleyerek rejim güçlerinin bulunduğu merkezlere saldırdığını aktaran Anadani, konuşmasını şöyle sürdürdü:

" Direnişçilerin bölgede duvarlardan açtıkları deliklerle rejim güçlerine hafif silahlarla saldırdı. Ağır vasıtaların kullanılamadığı yerlerde ise motosikletlerle hareket ediyorlar. Birlikler, rejim güçlerini şaşırtmak için birçok yerde lastik yaktı. Direnişçilker ile rejim güçleri arasında çıkan çatışmalarda direnişçilerden de şehit ve yaralılar var. Direnişçiler ayrıca Eski Halep bölgesinde kazdıkları tünelleri kullanarak Şam yönetimine bağlı birliklerin konuşlandığı siperleri havaya uçurdu." 

Eski Halep bölgesinde keskin nişancılardan korunmak için sokaklara kum torbaları yerleştirildiğini belirten Anadani, Esed güçlerinin, direnişçilere roket, havan topu ve tanklarla saldırdığını sözlerine ekledi. 

HABERE YORUM KAT