1. HABERLER

  2. İSLAM DÜNYASI

  3. SURİYE

  4. Direnişçiler Esed’in En Büyük Kontrol Noktasına Saldırdı
Direnişçiler Esed’in En Büyük Kontrol Noktasına Saldırdı

Direnişçiler Esed’in En Büyük Kontrol Noktasına Saldırdı

Suriye'de direniş örgütleri rejim ve PYD güçlerine bağlı en büyük kontrol noktalarına bomba yüklü araçlarla saldırılar düzenlendi.

A+A-

Suriye'nin Haseke kentinde, bomba yüklü araçlarla düzenlenen saldırılarda çok sayıda kişinin öldüğü, birçok kişinin yaralandığı bildirildi.

Suriye Genel Devrim Konseyi (SRGC) tarafından yapılan açıklamada, Haseke'ye bağlı Kamışlı ilçesinde, direnişçiler tarafından, rejim güçleri ve Demokratik Birlik Partisi (PYD) güçlerine bağlı kontrol noktalarına bomba yüklü araçlarla saldırıların düzenlendiği belirtildi.

Direnişçilerin, ilçenin çıkışında yer alan Esed güçlerine bağlı en büyük kontrol noktasına bomba yüklü araçla düzenlediği saldırıda onlarca kişinin öldüğü ve yaralandığı öne sürülen açıklamada, söz konusu kontrol noktasında bulunan 100 askerden çoğunun hayatını kaybettiği iddia edildi.

Bomba yüklü araçla düzenlenen ikinci saldırının ise ilçedeki PYD asayiş merkezini hedef aldığı ve çok sayıda PYD gücünün yaşamını yitirdiği ileri sürülen açıklamada, üçüncü saldırının ilçenin Tel Maruz beldesindeki PYD güçlerinin toplanma merkezini hedef aldığı aktarıldı.

Kamışlı Hastanesi'ndeki doktorların, hastaneye onlarca ölü ve yaralının geldiğini doğruladığı ifade edilen açıklamada, ölü ve yaralı sayısına ilişkin net bilgi verilmedi.

HABERE YORUM KAT

4 Yorum