1. HABERLER

  2. İSLAM DÜNYASI

  3. SURİYE

  4. Direnişçiler Esed Güçlerine Ait Yardım Yollarını Kesti
Direnişçiler Esed Güçlerine Ait Yardım Yollarını Kesti

Direnişçiler Esed Güçlerine Ait Yardım Yollarını Kesti

Suriye'de direniş güçleri, rejim güçlerine ait yardım yollarını kesti, bazı bölgelerin denetimini ele geçirdi.

A+A-

Suriye'deki direniş güçlerinin, Hama kentinin kuzeyinde rejim güçlerine ait yardım yollarını kestiği ve bazı bölgelerin de denetimini ele geçirdiği bildirildi.

Direniş güçlerinden Nasır Ordusu'nun saha komutanlarından Yüzbaşı Züheyr eş- Şeyh, AA muhabirine yaptığı açıklamada, direnişçilerin Hama kentinin kuzeyinde bulunan Buveyda ve Masafne köylerinde kontrolü sağladığını belirtti.

Şeyh, direnişçilerin, kentin kuzeyindeki Lehaya Köyü yakınlarında Esed güçlerinin yardım yollarını kestiğini ifade ederek, çatışmalar sırasında Esed rejimine güçlerine ait 5 tankın imha edildiği, 10'dan fazla rejim askerinin de öldürüldüğünü kaydetti.

Direnişçilerin şu anki ana hedefinin Hama'nın kuzeyindeki Suran ve Hatab beldelerini ele geçirerek Hama Askeri Havaalanı'na ulaşmak olduğunu söyleyen Şeyh, "direnişçiler rejim ile Rus hava saldırılarına rağmen ilerliyor'' dedi.

Ekim 2015'te Rus savaş uçaklarının hava desteğine rağmen Hama'nın kuzeyinde rejim güçleri karşısında ilerleyen direnişçiler, Murik, Atşan ve Tel Osman bölgesinin kontrolünü ele geçirmişti.

HABERE YORUM KAT