1. HABERLER

  2. İSLAM DÜNYASI

  3. SURİYE

  4. Direnişçiler 89 Esed Askerini Öldürdü!
Direnişçiler 89 Esed Askerini Öldürdü!

Direnişçiler 89 Esed Askerini Öldürdü!

Ecnad Eşşam'ın medya ofisinin aktardığı bilgiye göre Şam'ın Guta bölgesinde Perşembe günü muhalifler ile Rejim askerleri arasında yaşanan çatışmalar sonucu 89 Esed askeri öldürüldü.

A+A-

Ecnad Eşşam'ın medya ofisinin aktardığı bilgiye göre Şam'ın Guta'da Ettayba bölgesinde Perşembe günü muhalifler ile Rejim askerleri arasında yaşanan çatışmalar sonucu 89 Esed askeri öldürüldü.

Bu haberi Rejime ait haber kaynaklarıda yayınlayarak bu bilgileri doğruladı. Ek bir bilgi olarak Rejim kaynakları, Guta Ettayba bölgesine giden ve öldürülen asker ve şebbihaların çoğu Dennun bölgesinden gönderildiğini bildirdi.

Esed askerlerinin aldığı bu ağır darbe sonucu ölülerini ve onlarca yaralılarını Kesve bölgesinde bulunan El-Amani hastanesine gönderdiği fakat askerlerin sayısı büyük olduğundan hastanenin kabasitesi dolarak Esed askerlerini Esselam hastanesine nakledilmek zorunda kaldığı bilgileri ulaştı.

Esed askerleri Guta bölgesinde bulunan Ettayba bölgesini ele geçirmeye yönelik birden çok operasyon düzenlediler. Son operasyonu dün gece gerçekleşerekleştirmeleri üzerine ağır darbe alarak geri çekilmek zorunda kaldılar.

Özgür Suriye Haber Ajansı / Sami Neser 

HABERE YORUM KAT