Direnişçiler 60 Esed Askeri ile 1 İranlı Komutanı Öldürdü

09.01.2015 14:26
Direnişçiler 60 Esed Askeri ile 1 İranlı Komutanı Öldürdü
Suriye'de direnişçiler, Nubul ile Zehra beldelerinin güney ve doğu kesimlerinin denetimini sağlayarak 60 Esed askerini öldürdü. Ölenler arasında 1 İranlı komutan ve 11 Hizbullah milisi de bulunuyor.

Suriye Genel Devrim Konseyi'nden (SRGC) yapılan açıklamada, Nusra Cephesi, Şam Cephesi ile Ensarüddin Cephesi'nin ortaklaşa düzenlediği operasyonla Halep'in kuzeyinde yer alan, stratejik öneme sahip Nubul ve Zehra beldelerinin güney ve doğusunda kontrolü sağladığı belirtildi.

Beldede çıkan çatışmalarda 60 rejim askerinin öldürüldüğü, onlarca askerin de yaralandığı kaydedilen açıklamada, "Beldede ölenler arasında 11 Hizbullah milisi ile bir İranlı komutan da var. Saldırılarda beldedeki Esed güçlerinin operasyon merkezi, bir tank ve çok sayıda askeri araç imha edildi " denildi.

Direnişçilerin beldede Esed ordusuna ait bir mühimmat deposunu da ele geçirdiği ifade edildi.

Saldırının, bugüne kadar beldeye yapılan en büyük saldırı olduğu dile getirilen açıklamada, "Esed askeri telsizden yakın birliklerden yardım istiyor. Yardımlar yoğun çatışmalardan dolayı bölgeye ulaşmadığı için asker de telsizden Beşşar Esed'e küfür ediyor" ifadeleri yer aldı.

Açıklamada, Nusra Cephesi, Şam Cephesi ile Ensarüddin Cephesi'nin, rejim güçlerinin beldeye takviye güç olarak gönderdiği konvoya saldırıp imha ettiği kaydedildi.

 • Yorumlar 1
  Diğer Haberler
  PANO
  KARİKATÜR
  Tüm Hakları Saklıdır © 2001 Haksöz Haber | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
  Tel : 0 212 635 43 75 | Faks : 0 212 631 55 27 | Haber Yazılımı: CM Bilişim