1. HABERLER

  2. İSLAM DÜNYASI

  3. SURİYE

  4. Direnişçiler 35 IŞİD Militanını Öldürdü
Direnişçiler 35 IŞİD Militanını Öldürdü

Direnişçiler 35 IŞİD Militanını Öldürdü

Suriye'de direniş birliklerinin Halep'in kuzeydoğusundaki Mari ilçesine sızmaya çalışan IŞİD'in 35 militanını öldürdüğü ve çok sayıda aracını imha ettiği bildirildi.

A+A-

AA muhabirinin Mari'deki yerel kaynaklardan aldığı bilgiye göre, IŞİD militanı bir grup Halep'in kuzeydoğusunda bulunan, direnişçilerin denetimindeki Mari ilçesine sızmaya çalıştı.

Güneyden ilçeye sızmaya çalışan IŞİD militanlarıyla direnişçi birlikler arasında şiddetli çatışmalar yaşandığını belirten kaynaklar, bu çatışmalarda direnişçilerin 35 IŞİD militanını öldürdüğünü ve örgüte ait çok sayıda aracı da imha ettiğini dile getirdi.

IŞİD'in ilçeye 3 bomba yüklü araçla saldırı girişiminde bulunduğunu ancak direnişçilerin, Mari'ye ulaşmadan araçları imha etmeyi başardığını kaydeden kaynaklar ayrıca örgütün Azez ilçesinin doğusundaki Kafr Han köyünü direnişçilerden aldığını aktardı.

IŞİD, geçen hafta Azez'in doğusunda direnişçilerin denetimindeki Harameyn ve İğde mülteci kamplarına saldırmış, saldırıda bir kadınla bir çocuk yaşamını yitirmişti. İğde mülteci kampında 25'e yakın çadırı ateşe veren IŞİD militanları en son saldırılarında Azez'in doğusundaki Şeyh Riyh, Bill, Tel Hüseyn, Kafr Han, Beragide, Kızıl ve Tel Batal köylerinin kontrolünü ele geçirmişti.

AA

Etiketler : , , ,

HABERE YORUM KAT