1. HABERLER

  2. HABER

  3. Din Simsarı Evrenesoğlu Tayfası İstismar Sahasında!
Din Simsarı Evrenesoğlu Tayfası İstismar Sahasında!

Din Simsarı Evrenesoğlu Tayfası İstismar Sahasında!

Sahte peygamber İskender Evrenesoğlu ve avenesinin son zamanlarda İslam’ı tahrif yönünde artan icraatları dikkat çekiyor.

A+A-

Sahte peygamber İskender Evrenesoğlu ve avenesinin son zamanlarda İslam’ı tahrif yönünde artan icraatları dikkat çekiyor.

Türkiye son zamanlarda her biri bir yönden İslam’ın tahrifini sağlayan ve Kur’an nimetiyle gereğince buluşamamış kitleleri dinin duyarlılıklarını kullanan kişi-kesimlerin adeta cirit attığı bir festival alanına dönüşmüş gibi. Bu gayretlerin son örneği de çağdaş bir yalancı peygamber İskender Evrenesoğlu oldu.

İskender Evrenesoğlu ve avenesi son zamanlarda kitleleri çeşitli araçlar kullanarak kendi batıl dinlerine tabi kılmanın yollarını arıyorlar. Bu bağlamda Gaziantep, Bartın vb. illerde kitlelere dönük çeşitli programlar organize eden bu din simsarı cenah, İslami duyarlılığını Kur’an bilgisi ve bilinciyle ıslah etme imkanını bulamayan kitleleri Allah Kur’an adına istismar faaliyetlerine bu kez de Kocaeli’nde hız vermeye başladılar. Son olarak Bayındırlık’a bağlı Tepeköy mahallesinde iki salon programı organize eden simsarlar, burada kitleleri cezbedecek broşürler dağıtmakta, Evrenesoğlu’nun büyük tahrifatlar içeren “Kur’an meali”ni Kur’an-ı Kerim’in sahih bir meali havasında kitlelere bedava dağıtmaktalar.

Sözde “Kur’an Meali”nin Bedava Dağıtımı ile Kitleleri Zehirliyorlar!

 Konuyla ilgili Islahhaber.com’a bilgi veren duyarlı mahalle sakinleri, sahte peygamber Evrenesoğlu tayfasının günlerce gecelerce mahallede mikronla anonslar geçtiğini ve yetkililerin bu duruma müdahale etmediğini söylediler. Ayrıca Evrenesoğlu’nun Kur’an’ın pak mesajını tahrif eden sözde “Kur’an meali”nin bedava dağıtılması yoluyla kitlelerin Kur’an gibi bir kutsal ile kandırıldığını belirten duyarlı mahalle sakinleri, insanların gerçekten Kur’an-ı Kerim meali zannederek evlerine ücretsiz aldıkları bu fasit kitapla kolaylıkla zehirlenebileceklerini kaydettiler.

Sahte Peygamber İskender Evrenesoğlu’nun Kur’an’ı Tahrif Eden “Kur’an Meali”

Sahte peygamberlik ve Mehdilik iddiasında bulunan İskender Evrenesoğlu’nun meali Kur’an’ın açık mesajını birçok alanda tahrif örnekleriyle dolu.

Örnek olarak Müslümanların en çok okuduğu surelerden biri olan Fatiha Sûresinin meallendirmesinde yaptığı şu tahrifat dikkat çekici:

evrenesoglu1.jpg

Görüldüğü gibi daha Kur’an’ın açılış suresi olan Fatiha’da bile tahrifat yapmaktan çekinmeyen ve “İmam İskender Alimihr” mahlasını kullanan Evrenesoğlu, Allah’la ilişki ve ubudiyette aracıları reddeden ayete kendisinin sahte peygamberlik misyonuna tekabül eden “mürşit” ve “devrin İmamı’nın ruhu” hurafesini serpiştirebilmiştir.

Bilinçsiz insanları Allah adıyla kandıran şeytanların çağdaş örneği Evrenesoğlu’nun aşağıdaki program broşüründe yer alan “Kur'an-ı Kerim almak isteyenlerin abdestli gelmeleri rica olunur” ifadesi de bir diğer istismar örneği. Evrenesoğlu avenesi bedava dağıtımını yaptıkları sahte Kur’an mealini kitlelere sahih olarak yutturmak maksadıyla onları abdest almaya çağırıyorlar.:

evrenesoglu2.jpg

Bu da Sahte Peygamber İskender Evrenesoğlu’nun komik “vahiy alma anları”ndan bir anı gösteren video:

Kaynak: islahhaber.com

HABERE YORUM KAT

2 Yorum