1. HABERLER

  2. İSLAM DÜNYASI

  3. LİBYA

  4. Diktatör Kaddafi Televizyonda Saçmaladı
Diktatör Kaddafi Televizyonda Saçmaladı

Diktatör Kaddafi Televizyonda Saçmaladı

Libya diktatörü Kaddafi devlet televizyonunda bir konuşma yaptı. Gençleri hap içmiş; ABD, Bin Ladin ve Zerkavi'nin ajanları tarafından yönlendirilen olarak niteledi.

22 Şubat 2011 Salı 18:33A+A-

Kaddafi konuşmasına Arap medyasını suçlayarak başladı. Medyanın Libya'yı kötü gösterdiğini söyledi. Libya'da asla ayrılmayacağını ve Libya'da öleceğini söyledi.

Kaddafi kendisinin sadece Libya devlet başkanı değil, devrimin de lideri olduğunu belirterek, gösteri yapan gençlerin uyuşturulmuş hap içirilmiş olduğunu ve başka yerlerde yapılan gösterilerden etkilendiklerini söyledi.

Kaddafi konuşmasında gösterilerin arkasında ABD ve İngiltere olduğunu iddia etti.

Kaddafi yerel yönetimlerde reform sözü verdi.

"Kanımın son damlasına kadar savaşacağım, halk sokaklara çıksın ve uyuşturulmuş gençlere karşı Libya'yı savunsunlar. Gençler ABD'nin elinde ve Tunus ile Mısır'ı taklit etmekteler." sözleri ile konuşmasına devam etti. Kaddafi, eline kendi Yeşil Kitabı(!)nı alarak buradan maddeleri okuyarak, kendisine karşı çıkanların tümünün ölümle cezalandırılacaklarını söyledi.

Kaddafi, İsrail'in tavırları konusunda haklı olduğunu ve kendi devletini koruduğunu belirtti. El-Kaide gibi örgütlere karşı savaştıklarını belirtti. Dışarda eylem yapanların Bin Ladin'in, Zerkavi'nin ve ABD'nin ajanları tarafından yönlendirildiklerini söyledi.

Kaddafi konuşurken, devlet televizyonu, karşısında büyük bir kitlenin olduğunu gösterdiler. Konuşmayı dikkatli seyredenler ise Kaddafi'nin gözlüğünden oluşan yansımadan karşısında sadece bir kamera ile 2 kişinin olduğunu göreceklerdir. Herhalde bundan dolayı gözlükle konuşmaya başlayan Kaddafi gözlüklerini çıkarıp attı.

Haksöz-Haber

HABERE YORUM KAT

3 Yorum