Diktatör Esed'e Rusya Kalkanı

10.02.2012 15:35
Diktatör Esede Rusya Kalkanı
Rusya Dışişleri Bakan Yardımcısı, BM'de bundan sonra da Suriye ile ilgili kararları veto edecekleri imasında bulundu.

Ryabkov, Rus İtar-Tass ajansına yaptığı açıklamada, Batı ve önde gelen Arap ülkeleri tarafından BM'yi kullanarak Suriye Devlet Başkanı Beşşar Esed'i devirme girişimlerini engelleyeceklerini söyledi.

Rusya'nın bu konudaki politikasından taviz vermeyeceğinin altını çizen Ryabkov, ''Eğer partnerlerimiz bunu anlamıyorlarsa, gerçeğe geri dönmeleri için daha güçlü anlamda çağrıları defalarca yineleyeceğiz'' dedi.

Bu arada, Rus parlamentosunun alt kanadı Duma'nın Dış İlişkiler Komitesi Başkanı Aleksiy Puşkov, bugün Suriye ile ilgili oturumda yaptığı açıklamada, Rusya'nın demokrasi için bir başka operasyona karşı olduğunu ve Rusya'nın BM Güvenlik Konseyi'nde Esed'e kalkan olma kararını desteklediğini belirterek, ''Biz insani durumu kullanarak rejimlerin değiştirilmesine karşıyız'' dedi.

Aşırı milliyetçi Liberal Demokratik Parti milletvekili Maksim Rohmistrov da yaptığı konuşmada, ''Başka ülkelerin inisiyatifiyle rejim değişiklikleri yapılmasına izin vermemeliyiz. Rusya Ortadoğu'daki varlığını ve etkinliğini korumak zorundadır'' diye konuştu. TRT

 

  • Yorumlar 0
    Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
PANO
KARİKATÜR
Tüm Hakları Saklıdır © 2001 Haksöz Haber | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : 0 212 635 43 75 | Faks : 0 212 631 55 27 | Haber Yazılımı: CM Bilişim